Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Bojlis feederezés?

Feederimmortal kérdése:

Bojlis feederezés?

Figyelt kérdés
Mit is takar ez valójában? Hogy ötvözik a kettőt? Igazából nagyon szeretném kipróbálni,és most egy bojlis-feeder szettet szeretnék összeállítani! Egy 360 Hevy(120g dobosúlyú)botra ha 70-es orsót teszek,az fog engem gátolni vlamiben is?

2012. szept. 3. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ég adta világon semmiben. Amikor feederre pellettel csalizol, hát nagy különbség ott sincs már a bojlihoz képest. Valahogy a feeder és a bojli különválasztódott, de simán lehet bojlival is csalizni, nincs semmi akadálya.
2012. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És egy 70-es távdobó-nyeletőfékes orsóval nem döntök rosszul ?:) Carp Expert Long Cast 70
2012. szept. 3. 12:51
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak azért kellene,ez a masszív szerkezetű és méretű orsó,mert a vízen ahol horgászom 10-15+kg-os potykák és amúrok is jelentkeznek!
2012. szept. 3. 13:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt az orsót megmondom őszintén, csak névről ismerem, sose használtam. A Nevis Endura Carp-ot ismerem, az egy jó orsó, de szerintem az Okuma Longbow ár/teljesítményben egy időtálló választás igazán nagy halakra.
2012. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Longbow-ból mekkora méretűt? Az Endura nem lesz túl nagy a 70-es méretével egy EH botra ?
2012. szept. 3. 13:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát így elméletben ez nehéz:)

Gyakorlatban jobban látod, mikor már kezedben fogod az orsót, nekem egy 3.9-es heavyn van rajta, én nagyon szeretem. Könnyű vele fárasztani, mindig feszes a zsinór, nagyon jól csévél, az áttételezése is nagyon jó. Longbowból 60-asat tennék egy feederre, nincs az a hal, amelyik azon az orsón kifogjon. Sógorom apja egy 15 éves longbowval szedett ki egy 210-es harcsát a Tiszából.

2012. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Haass Norbert ***** válasza:
100%
Üdv! Szerintem elég lenne egy 50-es orsó. Én is feederrel bojlizok, 3,90-es heavy feedert és egy Nevis Feeder Master 5000 (50-es) orsót használok, melyre kb. 200 méter 25-ös zsinór ráfért. A többit ugyanúgy, mint a hagyományos bojlis felszerelésnél. Nekem nagyon bevált a dolog. Nagyhalazós a cucc, de mégis nagyon finom..
2012. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gomzoli ***** válasza:
Üdv, az Okuma Longbow tényleg egy jól sikerült, ár-érték arányban verhetetlen orsó. Az 50-es és 60-as méretei között azonban az egyetlen különbség a dob zsinórkapacitása között van, a szerkezet elemei és méretei egy az egyben ugyanazok. Tehát a teste mindkét orsónak azonos. Jelentősebb növekedés a 65-ös méretűtől kezdődik, ennek "teste" már a 70-esé, sokkal nagyobb és robusztusabb az 50-es, 60-as méretűnél. Egy 120 gr-os feederbotra azonban eléggé durung lenne. Megaztán, 35-ös zsinórból bő 300 méter megy rá, de gondolom a feederboton ennél vékonyabb kellene. Így hát felesleges egy masszív "csörlő" a rugalmas, hajlékony botra, amin egy olyan zsinór van, ami hamarabb szakad, mint mielőtt az orsó nekiállna megizzadni. Tehát az 50-es elég, kb. 25-ös, 28-as főzsinórral. Ez elég erős, hogy a súlyosabb szerelékeket is bátran dobhasd, és kitekerhesd vele, nyílt terepen pedig bármekkora halat meg lehet fogni vele. Ha a vized akadós, oda úgysem ilyen készség való a nagyhalazásra.
2012. szept. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 pozp válasza:
ha jól etetsz be, jó anyagokkal, és pontosan horgászod meg akkor mindegy, hogy egy dióverő bojlis vagy egy finom feeder bot van a kezedben, a hal ugyanugy felveszi a megfelelő végszereléket..neked pedig nagyobb örömöd lesz a fárasztásban egy finom bottal:D a bojlisok (általában) elég messzire dobálnak, talán ebbe lehet kicsit " hátrányod" a feederrel
2012. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem fölösleges a 70-es orsó úgyse használod ki,mivel feederen a gyűrűk miatt max 25 damillal horgászol.
2012. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!