Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Megéri elkezdeni?

Megéri elkezdeni?

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, még nem sportoltam semmit, viszont meglehetősen erős vagyok fizikailag. Azon gondolkodtam, hogy elkezdek úszni. Igazából az 50 m is megterhelő eddig.. :D De az is elég gáz lenne, h a 10 évesek már 100 méter körül vannak, én meg csak az 50-nel szenvedek xD. Vagy a másik ami lehetséges- a vizilabda. Nyilván az is elég fárasztó lesz eleinte.

Vélemények? :)



2012. szept. 25. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

szia! szerintem az úszást kezdd el!:D vizilabda nem annyira jó.:) én is úszok, főként ezért pártolom az úszókat.:)

ne azt nézd, hogy ki hány éves, és hogy hány métert úszik. hanem azt, hogy te ki vagy, és te hogy úszol! ha a közeledben van uszoda, iratkozz be, és kezdj el úszni!:) hidd el, élvezni fogod!

2012. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem mondasz rosszat! :) de akkor is elég égés lenne, hogy velem ott külön "szenvednének" az edzők xD
2012. szept. 25. 20:57
 3/5 poiu ***** válasza:
Az úszás nagyon jó, de egy gyengén úszó fiatalemberrel nem fognak kínlódni az edzők. 14 évesen nem érdemes olyan sportot választani, amiben a sikerhez nagyon fontos a technika, az úszás, asztalitenisz stb. ilyenek. Neked valószínűleg jobb esélyed lenne olyan sportokban, amihez inkább erő kell (testépítés, súlyemelés). Az erőd még sok éven át fejleszthető, ha jók az alapok, akkor fogsz is fejlődni. Ettől függetlenül érdemes megtanulni rendesen úszni.
2012. szept. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát ha komolyan gondolnád a vízilabdát akkor semmiképp, mert az már rég késő ha nem tudsz rendesen úszni.. a mai vízilabda csapatok kb 10 évesig vesznek fel olyan gyerekeket akit még meg kell tanítani úszni, mert az idősebbeknek már bajnokság van és ha még úszni sem tudsz amit kb 2-3 év felfejleszteni és csak utána jön a labdázás akkor már elég idős leszel ahhoz hogy akkor kezdd el megtanulni az alapokat.. most mondhatjátok hogy sosem késő meg ilyenek akár le is pontozhattok de mégis mind igazság amit mondok...(mivel vízilabdázom kisgyerekkorom óta) szóval inkább valami önvédelmi sportot ajánlok vagy nem tudom... Sok sikert! F/22
2012. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, igazad(tok) van. :) Úszni tudok, és nem gondolom komolyan a sportolást, de szerintem csak annyi lesz az egész, h gyakran eljárok uszodába, úszni egypár kört.
2012. szept. 27. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!