Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » HORGÁSZOK! Mi az a távdobó...

HORGÁSZOK! Mi az a távdobó klip, kapocs, hogy kell használni? Így nevezik a dobokon található kis oldalsó "fogat"?

Figyelt kérdés

2012. okt. 1. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Az énszerintem olyan ólóm klipsz ambe bele teszed az ólmot és ráhuzod a hüvelyt ezzel az ólomklipszel nagyobb dobások kivitelezhetőek főként bojlis horgászatnál. (ha érdekel elmondom hogyan kell használni)
2012. okt. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
egy Fox orsó leírásában találtam egy Range casting clips nevű dolgot, amibe a zsinórt beleakasztva 100% hogy azonos távolságúak lesznek a dobásaink. Ez nem az a kis "fül" ami minden orsó dobjának oldalán megtalálható? Mert sajnos nem tudom, hogy annak mi a szánt szándéka.
2012. okt. 1. 22:15
 3/8 Farkas Milán ***** válasza:
Jó dologra gondolsz. Az orsó oldalán lévő kis pöcköt nevezzük zsinórklipsznek. Az a lényeg, hogy ha beleakasztod a zsinórt, akkor az dobás közben mindig ugyanott akad meg, ezáltal mindig ugyanarra a távolságra horgászol( pontos horgászatot tesz lehetővé)
2012. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A valóságban pedig baromi nehéz használni, mert a zsinór nyúlása miatt eleve pontosan kell dobnod, nem lehet csak a klipszre bízni, mert visszaránt vagy 10 métert.
2012. okt. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Farkas Milán ***** válasza:

Miről beszélsz??? Egyáltalán nem ránt vissza 10 métert!!

Ez esetleg akkor következhet be, ha a zsinórod 20 méternél van kiakasztva, te pedig teljes erőből dobsz, mintha 110 méterre akarál dobni. Akkor biztos, hogy visszaránt 10 métert, sőt vagy a zsinórod szakad vagy gyengébb kklipsznél a klipsz szakad ki!!

Általában 80-100 méterre horgászok kiakasztott klipszel, ennek segítségével teljesen pontosan lehet horgászni.

Ha tudnád, hogy kell használni kiakasztott orsó klipszénél a botot, akkor nem lenne vele problémád!! Ugyanis kiakasztott klipszel való dobás esetén dobás után a botot függőleges helyzetbe kell emelni( a bot ez égbe néz) . Amint a zsinór megakad, a repülő súly vízszinteshez közeli helyzetbe fogja húzni a botot, nekünk csak ezt a mozdulatot kell laza kézzel lekövetni!! Így ugyanis a bot rugalmassága leveszi a terhelést a zsinórról, valamint egyáltalán nem ránt vissza!!

2012. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Teljesen igaza van az előtem szóló Farkas Milánnak.Nagyon pontos (1-2-3-4 méter jobbra vagy balra de az egyáltalán nem baj) horgászatot tesz lehetővé.Én már nagyon sok pontyomat köszönhetem ennek. Általánosan feeder horgászathoz ajánlom, de jó a matchezésnél illetve az általános fenekező horgászatnál is nagyon hasznos! Örülök h segíthettem!
2012. okt. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Pontosan erre voltam kíváncsi :) Így mostmár nyugodt szívvel fogom alkalmazni én is. Egyébként én is a feeder technika megszállottja vagyok :)
2012. okt. 3. 21:23
 8/8 robogo123 válasza:
Még egy kis segítség kérés. Odáig érthető a dolog, hogy bedobásnál hogyan használod, és addig nincs is semmi baj, míg kicsi a hal, és csak kifelé kell tekerni. De mi van akkor, ha megindul 1-1 nagyobb példány, neked pedig be van akasztva a zsinórod? Hogyan, és mikor kell kiakasztani a klipszből, hogy ne vágja el a ujjadat a feszülő damil? És ha kiakasztottad, oda a pontos távolság.... Mondjuk arra gondoltam, hogy a klipsz mellett használni lehet zsinórjelölőt is, hogy később "visszatalálj" a pontos távolságra. Aztán újra beakasztod, és így tovább.
2018. dec. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!