Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászbot bedobásakor?

Horgászbot bedobásakor?

Figyelt kérdés

Mért van az hogy amikor dobnám be a szereléket egyenes előre szeretném bedobni de mindig jóval odébb jobbra esik bele a tóba?? Rosszkor engedem el a damilt? Mikor kéne kb. amikor a fejem felett van?

Normális válaszokat, köszi!



2012. okt. 3. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
A botot tartod rossz irányba bedobáskor, probáld meg egy kicsit balra tartani a bot végét. Csak gyakorlással tudsz javítani az irányon.
2012. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha rosszkor engednéd el akkor rövidebbre menne nem oldalra
2012. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem köszi de az a gond hogy nagyon jobbra dobok ha szembe akarok dobni a tó én felőli részemről akkor eldobom és a tó én felőlemi részén esik vízbe de vagy 170°-al odébb! Mondjuk a bot elég nagy...
2012. okt. 3. 20:59
 4/8 gomzoli ***** válasza:
67%

Az lehet a gond, hogy a botot eleve rosszul tartod a kezedben, és valószínűleg kissé oldalra eltartod magadtól, gondolom jobbkezes vagy, így tehát bedobáskor jobbra félkörívben lendíted, ezért megy jobbra az egész.

A helyes az lenne, hogy a botot pontosan a fejed, ill. a vállad felett tartod, bal kezed a botnyél végén, jobb kezed az orsó felett, a botot majdnem vízszintesig hátraengedve, úgy hogy a nyele előtted a megcélozni kívánt irányba álljon. A szemeddel is fixáld a helyet, ahova a szereléknek érkezni kell, és ekkor dobj. Ha ráérzel a mozdulatra, előbb-utóbb sikerülni fog.

Ha a zsinórt túl korán engeded el, a szerelék magasra fog szállni, és a dobás rövid lesz. Ha későn, akkor laposan lecsapódik, és szintén rövid lesz.

2012. okt. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kicsit úgy kell dobni, mintha karddal sújtanál le. Ha jobbkezes vagy, akkor jobbal tolod, ballal húzod a fejed fölül. Így abba az irányba fog menni, amerre állsz, hacsak nem szól bele a szél.
2012. okt. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen az a biztos ha a dobás irány felé nézel egyenesen és fejed felé tartod a botot majd utána jöhet a dobás, de bedobás elött nézd meg hogy a bot összeillesztése után nem áll jobbra vagy balra az egik gyűrű- ez is fontos tényező!
2012. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat majd gyakorlok,

utolsó nemhiszem mert egy teleszkópos Spro-bot

2012. okt. 5. 19:42
 8/8 gomzoli ***** válasza:
Miért, a telebotnak nincsenek illesztései? Még akkor is ha spro...
2012. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!