Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A 12. évét betöltött gyerekhor...

A 12. évét betöltött gyerekhorgász fenekezhet de nemes halat nem hozhat el, de nemes halra sem horgászhat? (több lent)

Figyelt kérdés

na szóval én ifi horgász vagyok a tesóm nem töltötte be a 14-et így gyerekhorgász de 1 horoggal fenekezhet de nem hozhat el nemes halat,én is meg ő is egy bottal horgászhat ha én úszóval csukázok akkor ő még horgászhat pontyra?

vagy ő is mehet csukára ?

mert én nem találtam az engedélyben azt hogy nem horgászhat nemes halra a tesóm csak nem hozhat el most akkor mi legyen mert nem szeretnék büntetést kapni.


2012. nov. 26. 19:00
 1/5 anonim válasza:

először is én úgy tudom, hogy gyerek csak úszós cuccal pecázhat, de persze ez egyesületenként változhat.

Az, hogy ki mire pecázik relatív mivel a ponty, keszeg és kárász meg még jó néhány hal étlapján sok a közös elem, szóval ha csontival keszegezel és fogsz egy pontyot csunya lenne ha megbüntetnének miatta, pedig könnyen megeshet. Szóval pontyozhat hát! A csukázás kicsit bonyolultabb, mert ugye ha kis hal van a horgodon nehéz megmagyarázni, hogy keszegezel vagy éppen csak amurt szeretnél vele fogni, az már célorientált, olyan hal megfogását célozza, amelyet tilos neki elvinni. És megfogás/elvitel között van nagy különbség. Én csak a horgászezközre vonatkozó szabályt gondolnám irányadónak, mert bármilyen halat tudsz véletlenül fogni amelyet visszaenged.Ha rendesen a halőrök a környéken akkor kérdezd meg, de ha tirpákok akkor se gondolnám hogy ilyen miatt elvennék egy kissrác engedélyét.

Amúgy én az ő korában a spiccbotozást erőltetném, rengeteg apró hal megfogását, ugyani a spiccbotos technika olyan alapokat ad, amelyeket a későbbiek során más, magasabb szintű technikáknál is tud alkalmazni. Szóval a spiccbotozás olyan egy jó horgásznak, mint aéap egy jó háznál. Arról a rengeteg sikerélményről meg nem is beszélve, hiszen ha percenként szedi ki a halat vele siha nem fogja megunni, mint a fenekezést ahol gyakran órákig nem mozdul a jelző.

2012. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

először ö is spiccbotozott csak már fenekezni jobban szeret

de én meg inkább úszóval szeretek horgászni az egy kicsit izgisebb különben én széki tavon vagyok ifi és ott a 12. életévét betöltött gyerekhorgász 1 horoggal fenekezhet és meg van szabva a bot karakterisztikája is szóval fenekezhet

csak nem tudtam hogy mi legyen a pontyozással kapcsolatban

KÖSZI A VÁLASZT!

2012. nov. 27. 10:05
 3/5 gomzoli ***** válasza:

[link]

Nézd meg a lap alját, ott van a gyermek állami jegy, és azon világosan szerepel, hogy EGY darab méretkorlátozással védett halat foghat, valamint 5 kiló egyebet! Az pedig sehol sem szerepel, hogy csak úszóval pecázhatna, a kikötés csak annyi, hogy "egy bottal, egy horoggal". Ellenben a kísérője felnőtt kell hogy legyen.

Az előző válaszolónak annyiban igaza van, hogy régen (80-as években még biztosan, amikor én is gyerekhorgász voltam), kizárólag úszózva lehetett csakis "egyéb" halakat fogni a gyerekeknek.

2012. nov. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tényleg ezt még nem is láttam de mondjuk az engedélyén pedig az van hogy nem foghat és ezt az 1esület megteheti na min1 majd rákérdezek
2012. nov. 27. 19:10
 5/5 A kérdező kommentje:
de köszi
2012. nov. 27. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!