Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Sokat horgászom pontyra de el...

Sokat horgászom pontyra de el szeretnék kezdeni amurozni. Van valakinek jó amuros etetőanyag meg csalireceptet amit otthon el lehet készíteni? (erjesztett kukoricán kívül)

Figyelt kérdés

2012. dec. 16. 11:22
 1/4 gomzoli ***** válasza:

A kulcsszó: ÉDES

Cukorszirupban (pl. 2 liter vízhez bő fél kilo cukor, plusz esetleg pár kanálnyi méz) megfőzött magvakkal (kukorica-búza-kendermag mix) etetek, és ugyanezzel is csalizok.

Bojlireceptem:

nyúltáp (a kemény, hengeres pellet- gazdaboltban kapható), finomra ledarálva, ehhez jó pár tasak epres, vaniliás, esetleg karamellás pudingpor, egy doboz babatáp (a cumisüveg számára feloldandó tejpótló tápról beszélek, olcsóbb és JOBB, mint a laktalbumin), kevés olajon megpirított és utána ledarált kendermag, némi búzadara, és finomra őrölt polenta (kb. búzadara finomságú kukoricadara), és végül pár ampulla sütőaroma (ízlés szerint) és pár teáskanál só a megfelelő mennyiségű tojásba keverve.

Bevált, bizonyított, és olcsó recept.

Sok sikert a kipróbáláshoz, használd egészséggel.

2012. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm jónak tűnik majd kipróbálom.
2012. dec. 16. 14:31
 3/4 Haass Norbert ***** válasza:

Üdv! Nekem is az édes, főtt magvak váltak be.

Etetéshez különösen a kukorica, tigrismogyoró és csicseriborsó keveréke, félkeményre főzve, (kb 20 perc főzés) és epres, vagy ananászos aromával öntözve.

Csalinak epres vagy ananászos bojlit használok, és szerintem ami nagyon fontos; lebegtetem.

Keveset szoktam etetni, 5-7 marékkal + 10-15 db bojli, botonként.

Nem mondom, hogy nem fogsz pontyot fogni, de jönnie kell az amurnak is.

Ha csak és kizárólag amurt szeretnél fogni, akkor érdemes nádlevéllel próbálkozni, igaz, nem ez volt a kérdés, de ha érdekel a tapasztalatom, megosztom. Sok sikert! Görbüljön!

2012. dec. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
az amurnak kár drága cuccokat adni, ugyanis zabál mint a disznó... szóval amiket fent írtak mind jó, csak nagyon nagyon sok legyen... 15 fős 5-10 kgos amur csapatnak 10 kiló erjesztett kuki kb negyed óra
2012. dec. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!