Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit ajánlotok sügérfogáshoz?

Mit ajánlotok sügérfogáshoz?

Figyelt kérdés
Általános véleményeket és ötleteket várok, akármirő(bot,csali,damil,etetőanyag stb.)

2013. jan. 18. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez mindig helyfüggő...

Volt már olyan hogy spiccbottal mentünk keszegezni hideg vízbe, de a gilisztára csak sügérek jöttek. Viszont ha nem lógósra tűztük a gilisztát hanem egy kis "gubacsba" akkor nem volt kapás.

Lehet még apró Twiszterekkel is próbálkozni, valami UL spin bottal, vagy körforgókkal. Persze ha nagyobb sügérek is vannak akkor lehet növelni a csalik méretét... Nálunk sajnos a 30dkg-os már kapitálisnak számít. :(

Amit én észrevettem az hogy a változatos csalivezetésnél több kapás lesz, egyébként csak kísérik a csalit.


Könnyű botot ajánlok, vékony fluo zsinórt(mivel kiváló a látásuk) kivéve ha csukás a terep, a csalit pedig ki kell tapasztalni( a gilisztától, a kishalszeleten és a gumikon át, az apró villantókon keresztül, a wobblerekig bármi szóba jöhet) mivel nagyon érdeklődő halak, és elsősorban ragadozók.


Az előző válaszoló elég jó olvasmányokat linkelt. Érdemes minél többet olvasni róla!

2013. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Haass Norbert ***** válasza:
56%

Üdv! Amikor a horgászattal kezdtem ismerkedni,

próbálgatni a különféle halak horgászatát, volt egy olyan

időszakom, amikor imádtam kimondottan sügérre horgászni.

Megtapasztaltam, hogy ez egy igen falánk halfajta.

Nem igazán számított a csalihal mérete, vagy intenzitása,

sokkal inkább a fajtája. Legtöbb esetben a naphal bizonyult a legjobb csalinak.

A sügéreket leginkább a mélyebb vizekben fogtam.

Megtapasztaltam, hogy a tiszta mederfenéken, főleg a

gödrökben gyűlnek. Nyári napokon a legtöbbet a délelőtti,

kora délutáni, tehát a legmelegebb órák előtt fogtam.

Általában egymás után szedtem ki őket, ez bizonyította, hogy csapatokba verődve is táplálkozik.

A felszerelés minősége nem igazán számít, mert annyira falánk, hogy mindenre rávág. Egy általános süllőző horog, kb. 25-30-as damil tökéletesnek bizonyult. Akkor bosszankodtam, amikor csukát akasztottam, az többnyire elharapta.

A hosszú szárú horog fontos, mert általában mindent azonnal benyel, így azt könnyebb kiszabadítani.

Úszóval, és fenekezővel egyaránt fogtam. 3-6 cm-es naphalat, élve kínáltam föl. Volt, hogy még le se tettem

a botot, már vitte is.

Ja:

Ez a csapósügér horgászata, nem a feketesügéré. Az egész más. A feketesügér sokkal óvatosabb, falánk ugyan, de megválogatja, hogy mire vág rá. Tiszta vízben elég jól lát. Engem nagyon sok kudarc ért a feketesügér-horgászatánál. Próbáltam pergetni, vagy élőhallal, de nem igazán sikerült fognom és tapasztalatokat szereznem.

Max abban, hogy ezekkel a módszerekkel nekem nem

nagyon sikerült, így nem igazán erőltettem. Pedig nagyobbra megnő, mint a csapósügér... Nagyobb kihívás.

2013. jan. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hello!


Én sügérre általában:-pici gumkhal,twister,rák vagy. kb2-es sárga körforgót ajánlom.Nagyon sok apró "pöcögtetéssel" kell húzni.Vagy ami mély vizen jó az kb10grammos olom + 5-7cms kishal(élõ).Amit én szeretek a pici wobblerek.


Remélem segítettem:)

2013. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hasznosak voltak!
2013. jan. 23. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!