Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Olyan pergető botot és orsót...

Olyan pergető botot és orsót szeretnék amit meg tudok venni összesen 30 ezer forintból és az ár/érték aránya is nagyon jó. Tudnátok írni egy párat? Ha tudtok linket is küldhettek!

Figyelt kérdés
2 éve a pontyhorgászatot űzöm és jól jönne most egy kis újdonság.olyan pergető horgászbotot szeretnék ami egyaránt alkalmas tóra,folyóvízre és tengerre is.(legtöbbet tóra használnám csukára és süllőre)az ár/érték arány is fontos!

2013. febr. 21. 19:10
 1/8 anonim válasza:
Ha kapok egy zöld kezet mondok valamit. Et spin blade 240 cm vagy 270 cm hosszban, 30/80 gramm dobólyús. Brutál erős, mégis nagyon lágy. Ez olyan 16 ezer ft. Ehhez a jó öreg Ryobi jár, vagy Ryobi applause ami 5000 res és 25 körül van, vagy a Roybi Oasys ami 4000 res és 13 ért hozzájuthatsz minden boltban. Garantált minőség mind a kettő. Erről a két neves horgász Lukácsi Béla és dr. Kovács Adrián tudna tanúskodni.
2013. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi.én ezekre gondoltam,nem tudom hogy jók-e.vélemény?: [link]

[link]

2013. febr. 22. 13:15
 3/8 anonim válasza:
A Daiwa az csúcsmárka horgászberkekben. De nekem hosszú a 3 m. A dobósúly az jó. Viszont a bot elég nehéz, hogyan látom. Botnak ez megfelelő. De orsóbóll ne Daiwát válassz, abban annyira nem jók ezek a márkák. Jó Daiwa orsót csak 40 felett lehet kapni, azalatt eléggé csapodárék.
2013. febr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi
2013. febr. 22. 14:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez az összeg kb pont elég egy korrekt kezdő csomag összeállítására.

A bot amit néztél nem rossz, de vannak kicsivel olcsóbban is. Nézzél körül még az AbuGarcia, Shakespeare talán még a Balzer és a Mitchell botok között is. Olyan 10000ft +-30% körül már igazán valamire való botokat lehet kifogni.


(jó hogy linkelted az oldalt, mert idáig ezeket a márkákat elég nehézkes volt beszerezni. egyébként az AbuGarcia Revenge bot az nagyon tuti, és le is van értékelve. Olyat akartam venni tavaly nyáron csak akkor salynáltam rá 17000-et. Lehet hogy most megveszem 10000ért! Köszi a linket!!! :D )


Na szóval. Orsót már 5-10E-ig kapsz korrektet, de azt mindenféleképpen fogdosd meg mielőtt megveszed. Nekem egy Viva Atract Spin-em van, tökéletes és olcsó ha találsz ilyet akkor nyugodtan vedd meg (kb 5-6E). A másik orsóm az egy Kamasaki, az elején jó volt, de így a 6. évében már jönnek elő a kehéi... (ez 8E volt).


Zsinór: A fém dobra 12-22 es fonott ízlés, víz és hal szerint megválasztva. A műanyagra pedig 16-25-ös fluo ezt is ízlés szerint. Ez kb 5-6 ezerből... Attól függ hogy mennyire vagy igényes ( nekem fonottból SPRO Powerbraid van, tök jó. Persze van jobb is meg rosszabb is, de nekem ez bejött)


Na tehát akkor ott tartunk hogy ha ügyes voltál hogy 10E+8E+6E=24E Tehát marad még lóvé műcsalira.


Műcsali:

csukára inkább villantókat ajánlanék. Mepps Lusox(1000ft), Mepps Agila (800ft), Dam Effzet (800ft).

süllőre: egy sneci utánzatú wobler ( márkától függően 1000-3000) és egy pár darab gumihal, twiszter(1000)

Tehát ha ügyes vagy akkor egy kis marék műcsalit tudsz venni a maradék 6000ft-ból.


És már meg is van egy korrekt kezdő felszerelés abból a 30 ezerből!


Remélem segít a leírás! ( Jöhet a zöld kéz ! :P )

2013. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 vagyok


"Olyat akartam venni tavaly nyáron csak akkor salynáltam * rá 17000-et."


* sajnáltam

A helytelen mondattagolást légyszíves nézd el! Köszi!

:D Bocsi :D


Azt elfelejtettem hogy a Shimano-t azt mellőzd! Ugyan ezt a minőséget amit fent leírtam minimum 3x-os áron árulják. Ugyan ebben az árkategóriában pedig kritikán aluli termékeik vannak. Félreértés ne essék, nem szarok a Shimano cuccok, csak drágák. A prémium kategórialyuk viszont tuti hogy kivalló! (csak megfizethetetlen)

2013. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

"Nézzél körül még az AbuGarcia, Shakespeare * talán még a Balzer és a Mitchell botok között is."


*Berkley


Ez sem rossz!!!

2013. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!
2013. febr. 22. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!