Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Soha életemben nem pecáztam,...

Soha életemben nem pecáztam, viszont szeretnék elkezdeni, mert kell valami nyugis hobbi a nyárra, hogyan állhatok neki? Engedélyek stb?

Figyelt kérdés

2013. márc. 31. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Bemész a legközelebbi horgászboltba és megkérded, hol lehet letenni a horgászvizsgát. Ott kérsz valami tájékoztatót, hogy mit kellene tudni, átolvasgatod, kicsit megtanulod. Nálam úgy zajlott, hogy elintéztük a papírokat, majd a végén megkérdezte, hogy milyen tilalmi idők vannak most és hány bottal és horoggal lehet horgászni. :D Persze tudom a dolgokat, de ha te nem, azért ismerd meg.

Majd kérj tanácsot, valami kezdő felszerelésre. Döntsd el, hogy úszózni vagy fenekezni szeretnél. Én mindig is úszós voltam, szerintem ez az igazi peca. Ha fenekezel, akkor pedig a feeder botot ajánlom.

Olvasgasd a Haldorado.hu-n a kezdőknek szóló írásokat, praktikákat, Döme Gábortól én is nagyon sok mindent tanultam. Ha úszóznál, akkor pedig nézd végig Walter Tamás két filmjét, fent van a youtubeon.

És a legjobb, ha van ismerősöd aki horgászik. De ha megírod hogy hol laksz, és esetleg a közelben (amit kétlek mert ilyen kérdezőt még nem találtam :D) akkor együtt is elmehetünk pecázni és segítek.

2013. márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem először spiccbotozással kezdd. Én például ifjúsági horgász vagyok, nagyobb halakra szoktam horgászni, de ma is mindig rengeteg örömet okoz az apró halak fogása.
2014. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!