Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Előkét hogy rögzítsem a...

Előkét hogy rögzítsem a főzsinórhoz?

Figyelt kérdés
Eddig igy csináltam: Ólom alatt forgókapocs, az előke végén forgó, és a forgót bele tudtam húzni a kapocsba, de ugy gondolom ez nem a legjobb. Ha az ólom alatt összesen egy forgó lenne, akkor rá tudnám húzni a gumiharangot, és sokkal gubancmentesebb lenne, de akkor az előkét ha le akarom szedni akkor le kell vágni. Valami tuti megoldás létezik?

2013. ápr. 5. 18:52
 1/7 anonim válasza:

Van speckó előke rögzítő megoldás. amibe csak bele kell akasztani az előkét. És akár egy kis gumival lehet rögzíteni.

[link]

2013. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És hogy akasztom bele az előkét? csomót (ha igen milyet) vagyis hurkot kötök rá?
2013. ápr. 8. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

én sima forgót kötök.


[link]

mind két oldalon, tehát a fózsinórt is, és az előkét is így rögzítem. Tudom, így nehezen cserélhető az előke.Egy frászt, kb 2 perc. Sosincs 1-2 előre kötött előkénél több nálam,mert csak :)

Levágom, kötöm, és kész.

2013. ápr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Farkas Milán ***** válasza:
0%

Az első válaszadúhoz hasonlóan én is a gyorskapcsot ajánlom!

Annyi a dolgod, hogy a horogelőke végére kötsz egy hurkot és azt akasztod bele a gyorskapocsba. így sokkal gyorsabb lesz a csere. Csak el ne felejts a gyorskapocshoz gumihüvelyt beszerezni ( mondjuk együtt is lehet kapni a kettőt). Ezt a gumihüvelyt felhúzod az előkér. Miután biztosítottad a gyorskapcson az előkét, húzd rá a gumit, hogy nehogy kiakadjon a zsinór és hogy gubancmentes legyen!

2013. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Farkas Milán ***** válasza:
0%

A kettes vlaszadónak üzenem: igenis nagyon sok időt elrabolhat az, hogy nincs nálad több előre kötött előke. Nálam egy külön előketartóban van vagy 30 előrekötött. Különböző méretű horgokkal, különböző fonott és fluorocarbon zsinórokkal, különböző hosszúságokban. direkt azért, hogy ne érjen meglepetés!! Akármilyen csalizási módszert kell bevetnem, akármilyen helyzetbe cseppenek, azonnal kb.10 másodperc alatt lecserélem az előkét ahelyett, hogy több percig kötögetném! Ez előkéket előre fel is szoktam csalizni? hogy már azzal ne kelljen foglalkozni!

összeszámoltad már, hogy egy átlagos 8-10 órás horgászat alatt mennyi idő telik el úgy, hogy a szerelék nincs a vízben, mert szerelgetsz, kötögetsz, újracsalizol, újrtöltöd a kosarat...stb. Elmondanám, hogy kb. 2-3 óra adódik össze egy ilyen rövid horgászat alatt is. kb. 3 órát úgy ülsz a parton, hogy nincs is végszerelék a vízben. Lehet, hogy így kerülöd el életed halát! Ha azt a három órát le lehet redukálni 0.5-1 órára, akkor miért ne tennénk meg??

2013. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, már vettem is carp academy kapcsokat gumiharanggal :)
2013. ápr. 10. 23:59
 7/7 anonim ***** válasza:

#5:

Sokunk azért járunk horgászni, hogy a természetben legyünk, nem a "nagy hal"-ért... :)))

2021. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!