Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az első Matchbot kiválasztása....

Az első Matchbot kiválasztása. Mit nézzek amikor megveszem?

Figyelt kérdés

min 3,9m szeretnék. Ez biztos!

Általában olyan vízen használnám ami 5-6m széles.

Igazából csatorna jellegű. Vízinövény van bőven. De tisztított helyem van. Elég sportos halakkal találkozom itt. szép kárászok, compók(ezek bitangul mennek)esetleg ponty. Ezen vízterületen kívül kisebb tavakban lenne csak használva. Nem tervezem óriás halak fogását. Nem is látogatok olyan vízterületre. Halméret max 5kg ig.


Ilyen célra milyen botok közül keressek? Mit nézzek rajtuk? Illetve a zsinór mekkora legyen? Mi az optimális ha most fogok ilyent használni első ízben?!



#horgászat #peca #Match; horgászbot
2013. ápr. 5. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:

5-6 méter? Olyan körülmények között nem lesz rá szükség. Azt egy erősebb 4 méteres karbon spiccbottal és egy jól eltalált gumizással is meg tudod oldani.

Kisebb tavakra egy vegyes használatút keresnék.

Kb 5-20 g dobótömeg.

Ne a legolcsobbak közül válassz! Mindenképp egy alap karbon legyen.

Pl: Energo Black Spider, Eurostar Master Class vagy Nevis Legacy. Ezek jól kiszolgálják a kezdők igényeit.

A zsinórt a körülményekhez célszerű igazítani. Merülőt válassz 16-20-as méret között.

Az első használatra is csak a körülmények ismeretében lehetne optimálisat kialakítani.


Egyébként hol vannak ilyen növényes, halas, keskeny vizek? Imádom az ilyeneket... Hol horgászol?

2013. ápr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló mindent leírt. Engem is érdekel, hogy hol pecázol. :)
2013. ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy az 5-6 m széles vízhez nem kell Match bot.

De a pár kisebb tavacska mellett max itt használnám még.

Néha jól jönne. Jelenleg egy 5m spiccbot oda megfelel. Lehet vele aprítani ha esznek a halacskák.


A kérdésetekre PM-et küldtem.

2013. ápr. 7. 13:48
 4/4 A kérdező kommentje:

Az az igazság hogy megvettem a botot!!!

Bementem egy boltba. Jó 2 órán keresztül nézegettem őket. Összetettük, kihúztuk, megfogtam mindet. Meghajlítottuk.


Aztán arra jutottam hogy nekem egy Bolognai bot lesz a jó választás. :) Igen, nem Match lett. Ez van. Rájöttem ahogy tapogattam őket, hogy ezek a finom botok nem valók az olyan helyekre.


Ezek után is csak ilyen alaposan fogok választani.

Mindenki így tegye.

2013. jún. 17. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!