Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A karfás vagy a karfa nélüli...

A karfás vagy a karfa nélüli horgász széket ajánljátok? A két link csak példa végett van. Feederrel, és teleszkópossal is pecázom.

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2013. máj. 7. 13:19
 1/5 gomzoli ***** válasza:

Én azért vettem magamnak karfa nélkülit, mert hasznosnak találom, hogy akár keresztbe fordulva is leülhetek, és semmi nem gátolja az oldalra való mozgást, ami pl. ülve történő bedobásnál, pakolászásnál elő szokott fordulni. Egyáltalán nem hiányolom a karfát a kényelem miatt sem, kellemesen el tudom helyezni a karjaimat az ölemben is, ha kell. Van kartámlás összecsukhatós (henger alakúra) kempingszékem is, de sokszor zavar, hogy mindig meg kell kerülnöm, ha le akarok ülni, vagy éppenséggel nem tudok oldalra kihajolni, ha valamit oda akarok húzni (pl. etetőanyagos vödör, csalisdoboz, stb.) magamhoz.


De én egyiket sem venném e kettő közül. Olyan kartámla nélkülit vennék, aminek a hátlapja állítható dőlésszögű (kétoldali tekerővel)!

2013. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Frontosa ***** válasza:

Igen, ez egy szubjektív dolog.

A lényeg, hogy állítható lába legyen és állítható legyen a háttámla dőlésszöge.

Én pl. karfásokat kedvelem, de ez a testméretemből adódik (193 centi 100 kg). Általában 3-6 napos horgásztúrákat szoktunk tartani és nagy segítség, hogy megtámasztja valami a kart.

Azzal amit Gomzoli mondott teljes mértékben egyetértek.

Ha csak 1-1 napos pecákat favorizálod akkor az optimális megoldás a karfa nélküli, de ha több napig horgászol akkor hiányolni fogod pár nap után.

Üdv,

2013. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Mindenképp átgondolom majd, melyik lenne praktikusabb. Első körben kölcsön kérek egy ilyet egy olyat és kiderül melyik lenne jobb nekem.
2013. máj. 9. 09:11
 4/5 anonim ***** válasza:
A karfás szerintem is kényelmesebb (nekem ilyen van), de ha közvetlenül a parton abból akarsz horgászni, pl. úszózni vagy feederezni, akkor inkább a karfa nélkülit javaslom. Pihenni, bóbiskolni, a sört tartó kezed pihentetni mindenképp a karfás a jobb :)
2013. máj. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem volt mindkettő és elég márkások is voltak,de ezek sajnos nem bírták sokáig.Szerintem a legjobb támla és karfa nélküli szék.Lehet hogy nem a legmenőbb meg nem a legkényelmesebb de biztos hogy a legerősebb,meg bevágni is könnyű róla.
2013. máj. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!