Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tényleg meghal a hal ha...

Dantehnor kérdése:

Tényleg meghal a hal ha vissza engedem a haltárolóból a vízbe?

Figyelt kérdés
Tényleg meghal a hal ha vissza engedem a haltárolóból a vízbe?

2013. máj. 9. 19:49
 1/5 anonim válasza:
nem
2013. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam hogy a halon lévő nyálkát lehúzza a szák és a hal elpusztúl.Ezt már én is tapasztaltam hogy amikor vissza engedtem akkor sokkal kókatabb volt és nehezen indult el.Szóval fogok vagy 10 halat és azt vissza engedhetem?

Köszönöm a választ/válaszokat

2013. máj. 10. 14:22
 3/5 A kérdező kommentje:
eltévesztettem.A haltároló húzza le
2013. máj. 10. 14:22
 4/5 gomzoli ***** válasza:
100%
Ha tágas, keretekkel (tehát nem az a régimódi zsákszerű háló) ellátott nagyméretű haltartóban tartod őket, ahol nem zsúfolódnak össze, akkor nagyrészt probléma nélkül kiheverik a tárolást. A legjobb egy nyitott szájú, 40-50 cm átmérőjű, 2-2,5 méter hosszú haltartó, amit nem kell állandóan kiemelni-visszadobni a vízbe, ha egy halat bele akarsz tenni. Az árt ugyanis a legtöbbet, ha a szákban lévő halak újra- meg újra ki vannak a vízből emelve, ilyenkor egymáson és a haltartó szák falán dörzsölődnek, nyomódnak és az tényleg tönkreteszi őket.
2013. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gomzoli ***** válasza:
100%
De ha eleve vissza akarod őket engedni, akkor jobb, ha egyáltalán nem rakod őket haltartóba, hanem a horogról levéve egyből visszateszed (nem dobod) őket a vízbe. Ha a fogott mennyiségre kíváncsi vagy, húzz egy-egy strigulát valami papírlapon, vagy jegyzetelj.
2013. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!