Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Érdemes még a Balatonon...

Érdemes még a Balatonon horgászni?

Figyelt kérdés
Ma mutogatták a F&H hogy Révfülöpnél fogdossák a kikötőbe a balinokat, kint a vízen pedig süllőket .

2013. máj. 20. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Láttam én is azt a filmet. Ha ott a balin tudsz fogni de semmi sem garancia. Hal van csak időt kell szánni rá. A Balcsi nem olyan mint egy intenzíven telepített tó. Én azért szoktam fogni. Északi parton pecázom.

2013. máj. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hello. Persze hogy érdemes. Tavaly 4 éjszakát horgásztunk Siófokon a mólón. Haverommal 1-1 feeder bottal toltuk, melyek így voltak felszerelve: 30-as monofil főzsinór, 60 g-os fix ólom, 15-ös fonott előke, 4-es méretű horog, csalinak 12 mm-es halibut pellet. 1 vagy 2 szem, hajszálelőkén. Mind a 4 este naplementekor, besétáltunk 70-80 méterre, srégen jobbra a mólótól, ott max 1 méter mély volt a víz tavaly. 2 kg pelletet szórtunk be, majd a mólóról dobáltunk az etetésre. Az első éjszaka kárászt, meg dévéreket fogtunk, meg egy balint, pellettel! A 2. éjjel megindult a ponty és 6 db-ot sikerült fogni, többnyire 1,5 kg körülieket, de a legnagyobb az 2,5 kg-t nyomott. A 3. éjjel nagyon kapástalan volt, alig 6-7 keszeg, viszont a 4. éjjel megint beindultak, jött még két 1 kg-s ponty is. Szóval, mindenképp érdemes! Idén is tervezünk egy ilyen 3-4 éjszakai pecát ugyanott.
2013. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tévhit, hogy nincs hal a Balatonban. Vagy a horgász csinál valamit rosszul vagy a hely nem jó. Tavaly víz nem volt Balatonfenyvesnél, ahol én szoktam, most tele van, nyáron dévéraprítás lesz. :D
2013. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Lehet hogy idén bepróbálkozunk a horgászattal ! :)
2013. máj. 23. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!