Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Ha ilyen a végszerelékem,...

Ha ilyen a végszerelékem, hogy rögzítsem a főzsinórhoz?

Figyelt kérdés

[link]


eldöntöttem hogy ilyet veszek. drót segítségével húzok bele zsinórt, addig oké, de a főzsinórhoz hogy kéne rögzíteni? ha összekötöm a két zsinórt (fonott + fonott) akkor mindig le kell vágni majd a peca végén, és szerintem ha sokszor újrahuzom ebben a zsinórt dróttal akkor szét fog menni. ha sima forgó segítségével akkor is le kell vágni. ha forgókapoccsal, akkor nem tudom megbízható lesz e az egész, sosem szerettem a kapcsokat... melyik a legideálisabb? inkább tököljek és minden pecánál kössem össze őket?



2013. jún. 22. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nézted meg elég figyelmesen ezt az össze-

állítást mert tökéletesen látszik, hogyan lehet rögziteni

a fözsinorhoz! az utolsó 2 ábrán látható csak nézd meg

jobban!

2013. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nem értesz hozzá.

Az utolsó két ábrán az előkerögzítést mutatja be, ami egyértelmű. Ebben nincsen zsinór, amit árulnak, csak a gubancgátló, végén az ólomkapocs, és adnak ilye nelőkerögzítőt amit bele lehet huzni a kapocsba. Dróttal kell belevezetni zsinórt, ami lehet a főzsinór, vagy másik, de akkor a főzsinórhoz rögzíteni kell, én pedig nem akarom minden egyes pecánál dróttal belevezetni a zsinórom, ugyhogy vmi más kapcsolódást akarok.

2013. jún. 23. 03:56
 3/7 anonim ***** válasza:

A kolléga pedig ért hozzá, csak nem nézted meg a szereléket figyelmesen. Az ólom fixre van szerelve és a főzsinóron van rögzítve! Az előke az ólom mögötti kapocsba kell akasztani, a csövet pedig minden előkecserénél rá kell húzni és igen, minden cserénél át kell húzni az előkét a csövön! Ennek a kapocsnak a teherbírása 30 kg, és a szerelék nem is működik kapocs nélkül, mert az ólomtartó átcsúszna egy kötésen egészen a horoghoz.

Vagy nem horgásztál még sokat, vagy nem bojliztál még, de ez egy fixre szerelt szerelék, ahol az ólom mindig a főzsinóron van és kell hozzá kapocs, 40-es pontyot is kiveszed egy ilyen FOX kapoccsal, nem az fog szétszakadni.

2013. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Istenem olvasd már el rendesen a kérdést. Tudom hogy működik ez a cucc. tudom hogy az előkét hogy kell rögzíteni, semmi előkés kérdés nem volt.

Ez egy gubancgátlós cucc hosszú gubancgátló csővel, amit rá kell húzni drót segítsével a zsinórra. Ha én ez a gubancgátlós cuccot a főzsinórra húzom, akkor minden peca végén le kell szednem nyilván, hogy az orsót el tudjam tenni, mert ezt a gubancgátlót gondolom nem lehet rátekerni az orsóra. És mivel nem akarom minden alkalommal ujra dróttal felfűzni ezt a gubancgátlót, ezért gondoltam hogy felfűzöm egy 1 méteres fonott zsinórra, és azt kapcsolom a főzsinórhoz. Felejtsétek már el az előkét...

2013. jún. 24. 00:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha te minden horgászat végén leszeded az orsót, az a te bajod:D Teszel elé is egy kapcsot, hát baromi bonyolult.
2013. jún. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
K*rvára leszarom hogy mi a véleményed arról hogy leszedem mindig az orsót, volt egy kérdésem, te retardált vagy és nem értetted meg, erre elkezdesz buz*zni. Jolvan :)
2013. jún. 27. 03:44
 7/7 anonim ***** válasza:
El kéne olvasni, milyen hangnemben válaszoltam és te hogy válaszoltál, tisztán látszik belőle, melyikünk a retardált...úgy horgászol, ahogy akarsz..
2013. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!