Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kezdő vagyok horgászásban,...

Kezdő vagyok horgászásban, így fogalmam sincs, hogy fenekezősnél mikor érdemes kirántani a botot (persze ha a kapjelző koppan a boton, akkor nem tétovázok). Milyen tapasztalatotok van e téren, ha csak inkább piszkálgatja?

Figyelt kérdés
Az zavar, hogy ugye a legjobb, ha a nagyobb húzás pillanatában rántom fel, de mire észbe kapok, hogy ez egy valamirevaló húzás volt, akkor már a hal eltűnt.

2013. júl. 20. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy nagyobb, rendes halnak muszáj bekapnia, és hosszabb ideig mozgatni. Már ha be tudja persze... Vagy a csali nem esik le egyből, vagy ilyesmi. Ha csak egyszer kétszer ránt rajta, az el is mehet a fenébe! :) OLyat, amikor csak piszkálgatta, nekem is csak nagy ritkán sikerült kifognom, szerencsével.
2013. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan, vagy kisebb rángásokkal, de felfelé húzza, 1-2 mp után vágj be. Ha folyamatosan engedi, ejti le, akkor is így. Viszont ha felhúzza és leengedi, akkor ne, várd meg hogy valamelyik irányba tartósan mozogjon a kapásjelző. Ehhez igazából tapasztalat kell, nem lehet elmondani általánosan, helyzetfüggő is.
2013. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Off: Haveromnak is ez a problémája.Sörözünk,ott ül mellettem felcsalizza a szereléket bedob,rácsipteti a kapásjelzőt vár 1 percet és mindig valami kis "küsz" megtalálja :D Nagyokat szoktam nevetni,lehasal meredten nézi a kapásjelzőt 1 centiről ahogy mozdul a kapásjelző,abban a pillanatban be is vág.Én kivárom,néha már az idegeire megyek hogy mikor vágok be.De én csak nevetek rajta és persze eredményesebb is a horgászatom.Tehát ha egyenletesen megy lefele a jelző akkor kapás a hal feléd hozza durr bevágsz,ha már csatta a boton a jelző az is kapás ha olyan 5 másodperce már csinálja pl. akkor is durr bevágsz :D
2013. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha csak piszkálgatja,hagyd a francba! Kár lenne korán bevágni! Én megvárom amíg felcsapja a botig és már mozgatja a bot végét. Akkor már meg van akadva,csak felemelem a botot és már lehet is kihúzni. Ha csak kicsit mozgatja ,de ha fel is viszi,várj még úgy öt másodpercet! Ha visszaengedi a hal a kapásjelzőt, vársz amíg fel nem viszi megint. A hal ott marad tehát ÁLLTALÁBAN fèl percen belül viszi. Ha viszont csak mozgatja NE vágj be mert nem biztos az akadás és csak ki kell húzni ha nem jött össze. Ha engedi a kapásjelzőt èn fel szoktam tekerni normális helyzetébe. Egy idő után megfordul,és onnantól olyan mint egy normális kapás. Görbüljön!!!
2013. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!