Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy készítsek olcsón könnyen...

Csini97 kérdése:

Hogy készítsek olcsón könnyen etetőanyagot házi hozzávalókból?

Figyelt kérdés
nem szeretnék mindig 500 ft ki adni érte csináltam sima darát az a probléma hogy nem lehet jó állagúra meggyúrni szét bomlik mit kéne hozzá kevernem ?
2013. aug. 10. 14:44
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Habár én inkább támogatom a "gyári" keverékeket, de egy olcsó, de mégis hatékony etetőanyagot leírhatok (persze vize válogatja). Megmaradt kenyér (frissen ugye már kilója ennek is etetőanyag árban van) feláztatva csemegekukorica (kb. 100 Ft) levével, majd hozzákeverve, vagy áztatott,főzött takarmánnyal (kilója 88Ft), miután jól összegyúrod, az állag tökéletesítéséhez vakondtúrás használható, illetve én 1-2 kanál őrölt pirospaprikát hozzákeverek. Nekem bevált, de azt tudni kell, hogy a kenyér lényegesen lassabban oldódik, mint a rendes etetőanyagok.

2013. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Diesel221 válasza:
Kukorica darához keverj vanilia cukrot valamilyen aromát és tegyél hozzá lisztet is azért hogy jól összeáljon
2013. aug. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Rostáld át a kukorica darát közepes lyukú rostán, tegyél hozzá megmaradt szárazkenyér morzsát. Olajos magvak is jól jöhetnek, vagy búzadara. Valóban jó ha rostálsz rá földet jobban tapad a kaja, mégis bont a fenéken. Viszont a földet szerintem kizárolag rostálva érdees belerakni.

A végén szintén rostáld át az egészet XD...érdemes beszerezni egy rostát

2013. aug. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
vegyél elő egy tálat ezeket tedd bele és keverd össze::.kukoricát száridzsd ki taráld le tenyed bele egy edénybe utána egy kis lisztet utána pár vaniliáz cukrot vegyél apró magvakat...egy kicsi perletet...tegyél bele epres joghkurtot... tegyél bele epres aromát...tegyél bele egy fél csomag élesztőt...tegyél bele kenyérdarabkákat ,meg kenyérmorzsát...meg kukoricát tegyél bele...a kukorica levével meg vizzel keverd össze ugy hogy jó gyurmás legyen haggyad egy napig állni azt jó lessz...tegyél hozzá még egy doboz csontit keverd azt is bele...én ezzel az etető anyaggal ...a duna eggyik holtágánál..fogtam vagy 20 db félkilós dévéreket meg egy pontyot...de az etetőanyagot a hűtőbe...hagyd állni egy napot...zacskóba...
2013. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!