Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok! Betadine megfelelő...

Horgászok! Betadine megfelelő a halak sebfertőtlenítésére?

Figyelt kérdés
Az egyik horgászboltban azt mondták, hogy a gyógyszertárakban is kapható sebfertőtlenítő (valószínűleg a Betadine) is alkalmas e célra. Szerintetek sem lesz tőle baja a halnak? Mégis csak a szájába megy.

2013. aug. 12. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, soha nem használtam. Mégiscsak embereknek való. Am lehet venni a horgászboltban ilyet, hogy miben különbözhet nem tudom, de mégiscsak állathoz, halakhoz való. Meg persze drágább.
2013. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy jód van abban a cuccban is, amit drágán megveszel a horgászboltban.
2013. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Kisállatkereskedésekben kapható 50 ml-es Metilinkék,Parakill,Malachitzöld, ezek mind fertőtlenítők, ezeket vízzel higitva lehet használni (akváriumokba szokták rakni, ott nekem még nem okozott bajt). Természetesen én még nem próbáltam, de több oldalon fejtegették ennek hatásosságát
2013. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:
Emberi nyálkahártya, és nyílt sebek fertőtlenítésére is alkalmas a Betadine, ezért szerintem a halakra sem lehet ártalmas. De még sosem próbáltam.
2013. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 sanci1983 ***** válasza:

ezerpárszáz forintért kifejezetten erre a célra kifejlesztett sprayt lehet kapni akármelyik horgászboltban.

Rengeteget versenyhorgászom, szerencsére sikerrel. de egy 75 ml- es spray egy szezonra bőven elegendő.

2013. dec. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, már én is vettem.
2013. dec. 26. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!