Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Németországban a regen folyón...

Ford Ferlin kérdése:

Németországban a regen folyón szeretnek horgászni, elfogadjak e a magyar horgászengedélyt és lehet e napijegyet váltani? Esetleg magyar horgászengedélyre lehet e német éves tagságot kiváltani?

Figyelt kérdés

2013. aug. 24. 13:13
 1/1 gomzoli ***** válasza:
100%

Nem lehet.

El kell menned az Ordnungsamt-ba, azon belül a Fischereibehörde-be, ott válthatsz az ott tartózkodásod első évében egy "touristenschein-t", ami az adott naptári évre érvényes, és evvel vásárolhatsz napijegyet. Ez lényegében az állami jegyet helyettesíti, és kiváltásához kell a magyar horgászengedélyed, és annak hitelesített fordítása. A következő években azonban mindenképpen le kell vizsgáznod újra náluk is, mert alapvetően semmiféle külföldi horgászengedélyt nem ismernek el (EU országét sem)! A poén az, hogy vizsgázni meg csak úgy mehetsz, ha előtte kötelezőképpen részt vettél egy "tanfolyamon", ami 5 napos volt.

Ezen a bürokratikus hercehurcán én 2005-ben estem át, Frankfurtban, tehát 8 évvel ezelőtti az infó, amit írtam, azóta változhattak a dolgok...

2013. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!