Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Minimum hány méter hosszú...

Minimum hány méter hosszú vitorláshajóval vállalható már az óceán? Esetleg más tényezőktől függ a nyílt vizi vitorlázás?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem egyedül akarsz nekivágni, minimum 15 m.
2013. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy volt egy magyar fickó, aki egy alig6 (!) méteres "hajóval" vágott neki a hét tengernek, három év alatt körbejárta a világot. :) Én is inkább a 15-ösre szavaznék, de ettől függetlenül ez egy érdekes történet volt. :)
2013. szept. 20. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

2.: Fa Nándor és Gál József 1985 és 1987 között egy 9,5 m-es (31 láb) Balaton-31 hajóhéjból épített kis vitorlással kerülte meg a Földet, több kikötéssel (nem versenyszerűen, de sportútlevéllel, sportemberként). Első magyarként! könyv: Fa Nándor - A Szent Jupát 700 napja


Kétszer felborultak, ebből egyszer életveszélyes helyzet is adódhatott volna. Ha jól emlékszem a youtube-on is elérhető filmre, igazából maguk sem tudták felmérni, hogy mire vállalkoznak. Fa Nándor a 9,5 m-es kishajót, a könyvben, csupán "dióhéjnak" hívja.


Az IMOCA60 versenyhajók, amivel a Vendée Globe-on, vagy a BWR-en kerülték meg a Földet (kikötés nélkül), mint a nevük is mutatja 60 láb hosszúak, azaz 18,3 m-esek.

Ugyanakkor Fa Nándort meg lehet hallgatni, amikor elmondja, hogy rossz esetben ezeket a hajókat egy nagyon szerencsétlen "hullámfogás" összetörheti.


Szerintem, igazából, az óceán olyan hatalmas és olyan hatalmas energiákat "rejt", ahol a legnagyobb hajók is bajba kerülhetnek.

-laikus válaszoló-


ui.: A versenyszervezők 60-lábas hajókkal vállalják a top versenyeket. Ugyanakkor ez kb. olyan, mintha az utcai autózásra szeretnénk következtetéseket levonni egy Formula 1-es versenyautóból. Habár Fa Nándor többször elmondta, hogy pl. a Déli Csendes-óceán nem embernek való hely.

2017. márc. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 36-44 lábas hajó lenne a jó.(Ez a kérdés engem is foglalkoztat, de én nem mernék olyan kis hajóval nyílt vízra menni, mint Fa Nándor, vagy Méder Áron)
2019. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!