Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen márkát, méretet vegyek...

Milyen márkát, méretet vegyek feeder botból és orsóból?

Figyelt kérdés

Állóvízre, kis keszegtől kezdve tizenx kilós ponty is várható(30-50 méteres dobások).

Már teljesen elvesztem a márkák tengerében.

Max 30-35 ezrem lenne a botra és az orsóra(nyeletőfékes).

Nem minden évben tudom újra cserélni a cuccot, ezért kérnék segítséget(tanácsokat, ajánlásokat) a választásban, hogy egy tartós és jó terméket válasszak.


2013. nov. 12. 18:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Minek feltétlen a nyeletőfékes?

Tán úgytervezel horgászni,hogy beveted a végszereléket ,s otthagyod míg elmész a büféhez inni 1 sört?:)

Közel lényegtelen,hogy nyeletőfékes/elsőfékes egy orsó,a jól beállított fék a lényegtelen.

Persze lehetséges,hogy egy-egy ponty,amur (vagy más) vehemensen megy mint a világtalan,viszont megkell akasztani és ennyi,aki nem bírja figyelni a spiccet az ne feederezzen.


AMIT te kérsz,hogy bot+orsó:

Én inkább egy elsőfékes darabot javaslok,legalább is nem feltétlen muszáj +4000-10000ft-t kicsengetni egy "pörgető kis nyeletőért"


[link]


Ez 1 hibátlan orsó ilyen árkategóriában, "nagyhalas" feederre.A nagyhalas jelzőt természetesen,a főleg ponty,amurhorgászatra értem.


A jó minőségű ,horgászbarát árkategóriájú feeder (és egyéb) botok szinonimája :a HALDORÁDÓ (spro)



[link]


A botot pedig nem kell jellemezni ,egy kiválló bot gerinces rugalmas,jó teknikával a hal szinte magát fárasztja.Mivel ez nem a tipikus merev gerinc bot,tehát a keszegeket is jelzi,de bőven eljátszik a 15kilós pontyal is :)


Ez volt a spórolósabb megoldás (~ 25,000 ft ez a bot+orsó kombó)


ami a kereteiden éppenhogy még belül van,viszont szerintem jobban megéri megvenni:


bot:

[link]

orsó:

[link]


a két legjobb darab ami vehető szerintem ezen kategóriában,egy extrém precíz fékű orsó,egy hibátlan bot és nem utolsó szempont,hogy igaz hogy ez már :35,980ft ! VISZONT:mivel túllépi ez a két tárgy értéke a 30,000ft-ot ezért a haldorádónál ingyenes a kiszállítás és mivel ezen kettő tárgy (team feeder orsó+bot) vásárláról lenne szó így ajándékba adnak hozzá:


-1csg HALDORÁDÓ Methood Feeder Premium Halibut etetőanyag (egyszer vettem meg,mivel árban magasabb mint más termék viszont hihetetlen tömény és jó ,nem csoda hogy ennyibe kerül!)

-1 doboz Haldorado Top Methood Premium halibut Soft pellet (Choco&Orange)

-1db Haldorado Flat Feeder Methood (30g)

-1cs Haldorado előkerögzítő gyorskapocs gumi tüskével

-1cs haldorado picker gyorskapocs.



Tehát 5000ft értékű ajándék,viszont ha megnézed első horgászat alkalmára etetőanyagot nem kell venni és 1 doboz pellet 15-30 horgászatra elég.

2013. nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!