Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Match bottal lehet csukázni?

Match bottal lehet csukázni?

Figyelt kérdés
Ki lehet húzni csukát match bottal? Sokat hallottam hogy csukának nem lehet vele beakasztani, mert csontos a pofája, a match botok meg mind taknyosak. Egyáltalán nem lehet vagy, csak kevesebb eséllyel mint egy pergető bottal?

2013. dec. 1. 16:15
 1/8 doboszoli ***** válasza:

Match bottal úszős módszerrel, (nagy) harcsán kívül bármit lehet fogni. Erre van kitalálva.

Megfelelő halra, megfelelő erősségűt kell venni.

2013. dec. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez egy olyan bot ami félig hajlik be : internet szerint közép gyors akciojú bot. Tököm tudja mennyit bír, hát 2kg-t fel birok vele emelni,sok embernek ezen a folyón ilyen súlyú csuka a rekordja.
2013. dec. 1. 21:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan nekiállhatsz vele pergetni. A harmadik kapásnál már érzed majd a bevágás módját.
2013. dec. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zolikahorgasz válasza:
2 kilósnál nagyobb csukát is kibirsz fárasztani.A vízből ne a bottal emeld,vagy húzd ki a vízből!
2013. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na ezért jobb egy pergető bot! Én az esetek többségében a bottal emelem ki a halat... Már négy kilós balint is emeltem ki vele, természetesen semmi baja nem lett a botnak, csak a zsinór bírja! Amúgy csontos szájú halakat, én is merítővel emelem ki, bár volt olyan, hogy másfélkilós csukát a bottal emeltem ki.De természetesen nem csak ez miatt előnyösebb a pergető bot...
2013. dec. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Úgy gondolom h egy Match bot sokkal puhább egy ML pergető botnál. Szerintem egy pergető bot sokkal alkalmasabb nagy csukára menni. A csuka fárasztásánál a legfontosabb a hallal való kontaktus! Ehhez meg túl puha egy match bot úgy gondolom. Legtöbbször a parton rázza ki a pofájából a wobblert, a körforgót meg a támolygó kanalakat. Viszont ha kisebb csukákat szeretnél fogni gondolom alkalmas arra a Match bot is. Én Balint fogtam már UL bottal és az saját magát megakasztja! Most itt a Tél derekán is fogok menni Balinozni az új ML botommal(ami egy rozemeijer) az orsóm az új Mitchell 308 pro-at. Görbüljön! :-)

2013. dec. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezek szerint jól döntöttem hogy úgy döntöttem hogy veszek egyet.

Kössz,viszont :)

2013. dec. 2. 22:01
 8/8 anonim ***** válasza:
én is match-el szoktam csukázni,bár nem pergetek vele,hanem úszózok,de simán meglehet vele fogni,meg a lágy boton nehezebben tudja kirázni a pofájából a horgot.
2013. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!