Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért lehet az hogy mindig...

Miért lehet az hogy mindig ugyanazzal bottal fogom a több és nagyobb halakat?

Figyelt kérdés
Adott egy 2,70-es teleszkópos Albastar bot és egy régebbi Shakespear orsó.Elég amatőr cucc mert még kezdő horgászként vásároltam.A személyes halrekordjaim mindegyikét ezzel az összeállítással fogtam (4kg-s süllő,3-4kg-s pontyok és amúrok, 2,5-kg-s csuka) miközben vannak komolyabb botjaim és orsóim is.Nem értem miért van az hogy ha be van dobva ez a bot és egy másik,akkor az esetek nagy részében ezzel fogom a halat még akkor is ha ugyanaz a végszerelék és a csali is.A kapások is nagyobb százalékban esnek erre a botra. kb:80% Volt egy időszak amikor hanyagoltam és nem vittem magammal a horgászataimra ekkor szinte nem is fogtam halat csak elvétve.Kíváncsi lennék hogy kinek mi a véleménye erről.
2013. dec. 14. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre szerintem nincs értelmes magyarázat, valahogy így jön ki.

Kérdezd meg az ezotéria kategóriában, ott majd jönnek mindenféle misztikus dologgal, hogy egy angyal szállta meg a botod vagy hasonló :)

2013. dec. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja..lelke van a botnak :) most komolyan lennie kell valami magyarázatnak vagy tényleg csak a szerencse tenné?
2013. dec. 14. 23:01
 3/5 Zolikahorgasz válasza:
Próbáld ki néhányszor,hogy egy az egyben megcseréled a két boton a végszereléket!Néha 0,5-1cm es előkehossz külömbség is számít.Esetleg kissebb,vagy vékonyabb a horog,vagy a damil.
2013. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem az előke teszi szerintem mert általában lehet akármilyen a horgászmódszer vagy a célhal de ez a bot mindig eredményesebb és nem gondolom hogy véletlenül mindig erre kötném fel a legmegfelelőbb előkét.
2013. dec. 20. 20:01
 5/5 Farkas Milán ***** válasza:

Ez annak köszönhető, hogy ekkora figyelmet tulajdonítasz neki! Szerintem valamilyen szinten már be is meséled magadnak....

Ez ugyanolyan, mint amikor valaki nem bízik a csalijában..... ebben az esetben lehet akármilyen jó pl.: a bojli minősége, nem fogsz vele halat fogni.

De fordítva is igaz. LEhet egy gyenge minőségű bojli is a hajszálon, de ha bízol benne, meg fogja hozni a várva várt eredményt. A hozzáállás tényleg nagyon fontos, képes meghatározni a dolgokat.

2013. dec. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!