Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Veterán pecások! Mikori...

Veterán pecások! Mikori gyártmány lehet az orsóm?

Figyelt kérdés

Hozzájutottam egy Neptun MPO-X 400-as horgászorsóhoz. Dobozában, bontatlanul. Tökéletes relikvia lehet, csak az a baj, hogy nem tudom mennyi idős lehet körülbelül.


Itt egy link róla:

[link]



2013. dec. 25. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is van egy ilyen orsóm,de már nem használom bár

teljesen müködö képes! Én foglalkozom botok orsók

karbantartás javítással,ezt is kicsit rendbe hoztam

és bár mikor használható lenne! A neptun típusokat a MOM

Kb.a 80-as évek elején gyártotta, a kis 200 as volt az elsö talán még van ilyenem is, és ugy 85-86 ig.kerültek

ki a gyárból avval vége is lett! Én ugy saccolom, a te

400 as od 84-85 körül lett gyártva mert ez már a vége széria volt!

2013. dec. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ezt igy ránézésre nem lehet túl pontosan belőni,ez a forma és egyebek úgy 88 körül jöttek be ,és úgy 2000-ig használtuk,aztán jöttek a holland orsók.

Úgy 40-50 év múlva előveszed,és akkor borsos lesz mivel az utolsó időszakból származik amikor még akörül forgott minden ,hogy iphone 4 vagy 5 van a kezembe

2013. dec. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyit helyesbítek mert el írtam hogy a 100 as volt az elsö

a Neptun sorozatból!

2013. dec. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:

Soha nem volt használva?


Adok érte egy vadonatúj 4000-es Shimano Catana-t, ha érdekel, írj privátot.

2013. dec. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. nem élnék a lehetőséggel. Egyrészt ajándékról van szó, másrészt ez már többet érhet ebben az állapotában. Azt hiszem inkább én is elrakom még jó néhány évre. :)
2013. dec. 28. 13:40
 6/6 gomzoli ***** válasza:
Rakd csak el, mert szép ereklye, főleg hogy érintetlen állapotú. Nekem 11 darab van eddig lezsírozva, igaz túlnyomórészt használtak, kettő van ami sose látott vizet, 6- illetve 7,5 ezerért vettem őket a vaterán, ill. a teleszák-on keresztül, a használtakat (mind nagyon jó állapotú, ütött-kopottak engem se érdekeltek, pedig abból fillérekért vehettem volna vagy 50 darabot) 1500- és 3000 között... De talán 20-30 év múlva érnek majd annyit (pénzben), mint egy új shimano. Eszmei értékük persze jóval nagyobb már most (számomra is.)
2013. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!