Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Aki ismeri ezt a bojlis botot...

Aki ismeri ezt a bojlis botot (Spro Titanex 3.60m 2 részes 3lbs. ) annak mi a véleménye a botról? Nagyobb halaknál (10kg+) hogyan dolgozik?

Figyelt kérdés

2013. dec. 27. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

kétrészes botot nem ajánlok alapból...

Egyrészt:1,8m a szállítási hossza mindnek (van ami hoszabb)

Másrészt:mivel két tag így az egyetlen kapcsolási pontra nagyobb terhelés megy,hiába gerinces a bot...

Háromrészest keress!

2013. dec. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Farkas Milán ***** válasza:

Nagyon jót mosolyogtam az előző válaszon.

Az igaz, hogy macerásabb szállítani a botot a nagyobb szállítási hossz miatt, de nem véletlen gyártanak kétrészes botokat!!

Azt tudhatná az előző válaszadó is, hogy minél több részből áll egy bot, annál nagyobb a törésveszély valamint valamint minél több részből áll egy bot ,az akciója (az ív, amit hajlás közben leír) annál jobban meg van törve!!!! Ez a kijelentés mind a több részes(összedugható), mind a teleszkópos botokra igaz!! A tökéletes bot az lenne, ami egy részből áll!! Mert nem lenne rajta se toldás se semmi, ezért nagyon erős lenne tökéletes akcióval párosítva. De mivel 3.6-3.9 méteres bojlis botokat senki nem tudna szállítani, ezért muszáj legalább egy toldást beiktatni. Minél kevesebb részből áll egy bot ,annál erősebb és annál jobb az akciója!

Ha nekem nem hiszel, akkor néz már meg, hogy a versenyhorgászok milyen bojlis botokat használnak! Mindegyik kétrészes botot! És nem véletlen. Ha a 3 részes botok jobbak lennének, amint azt te is írod, akkor azokat használnák!!! De mégsem azokat használják, hanem kétrészes botokat.

Nem tudom, hogy milyen botokkal horgásztál idáig és hogy milyen botok voltak már a kezedben, de ha normális botot fogtál volna már, akkor teljesen mást írnál. Alapból ha elgondolkozol a válaszodon, akkor rájössz, hogy milyen elvi hibák vannak benne...

2014. jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem "bojlis" botnak el/jó kell bírnia egy 15 + osal is! Persze ez tőled is függ!
2014. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!