Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tároljam a horgászbotom...

Hogyan tároljam a horgászbotomat használat után? Kezdő vagyok

Figyelt kérdés
Feederem van, csak kezdő vagyok. Amikor befejezem a pecát hogy szedjem le a horgot, vagy miként kell szétszerelni a szereléket? A damilt vissza kell tekerni teljesen a dobra? Magyarázzátok már el, hogy hogy kell szétszedni peca után és peca előtt hogy kell összeszerelni. Köszönöm. Nagyon sokat segítenétek
2014. febr. 28. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen változó. Attól is függ hogy milyen szereléket használsz, meg hogy mennyit horgásztál az nap, meg milyen helyen. Természetesen ha mondjuk kagylós helyen, akkor nagy esély van arra hogy a végéből valamennyit le kell vágni, szóval levágod a végszereléket felcsavarod a dobra a damilt aztán legközelebb újra kötöd. Ha pl. forgókapoccsal használsz előkét, akkor csak az előkét leszeded, azt érdemes minden horgászat előtt frissen cserélni, a főzsinór meg az etetőkosár maradhat. De van aki minden egyes alkalommal újraköti. Szóval nincs erre alapszabály, ahogy egyre többet horgászol, te is látni fogod hogy mikor hogy ésszerű csinálni.
2014. febr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Farkas Milán ***** válasza:

Nincs rá alapszabály, de én mégis azt ajánlanám ,hogy minden horgászat után vedd le a végszereléket, tekerd vissza a dobra a zsinórt. Vedd le az orsót a botról és az orsót és a botot is rakd vissza a gyári tokjába, dobozába.

lehet, hogy sokan le fognak hurrogni, hogy ennek nincs értelme. de van. Így megóvod a szerelékedet! én bojlis szerelékekkel csinálom azt, de a feederek még macrásabbak, még nagyobb odafigyelést igényelnek, mert sokkal sérülékenyebbek. Egyetlen egy negatívuma van: minden horgászat elején újra kell szerelni. de ha belejössz a dolgokba, akkor ez pár perc alatt megvan.. Én is ezt csinálom. A 2008-ban vásárolt orsóim a mai napig úgy néznek ki és úgy működnek, mintha csak tegnap vettem volna őket. ha valóban megbecsülöd a szerkódat és vigyázol rá, akkor ezt megteszed ez ügyben!

A lehető legrosszabb dolog, amit tehetsz, az az, hogy a végszereléket csak egy karabíner segítségével akasztod fel. Ebben az esetben a halnak húznia kell magával az ólmot vagy kosarat abban az esetben, ha szereléked mondjuk elszakadna. mindig próbálj meg olyan szereléket összeállítani, amiről le tud csúszni az ólom egy esetleges szakadás esetén!

2014. márc. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ebbe mindent megtalálsz.


[link]

2014. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!