Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Baj, ha nem használok előkezsi...

Baj, ha nem használok előkezsinórt?

Figyelt kérdés
Bojlis horgászatnál ha nem kifejezetten előkezsinórból, hanem 22-es fonott nevis zsinórból kötöm az előkét, az mennyire lehet hátrány? Iszapos talaj, a zsinór sötétzöld, de milyen hátrányaim lehetnek még? Van egyébként 35lbs prologic viper ns zsinórom is, de úgy gondolom hogy túl vastag, és inkább a nevis fonottból kötném... akadók nincsenek, nem indokolt a 35 lbs.

2014. márc. 19. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
dobáshoz kell az előke zsinór hogy ne szakadjon el dobás közben tudtommal... te döntésed hazsnálsz-e vagy sem...
2014. márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Farkas Milán ***** válasza:

Kedves egyes válaszoló! Az ELŐKE zsinórnak nevezett zsinórral kötjük meg a horogelőkéinket, míg dobáshoz illetve nehéz terep esetében általában ELŐTÉT zsinórt használunk.


Kedves kérdező! Nem gond egyáltalán, ha nem kifejezetten horogelőke zsinórt használsz. Évek óta bojlizok, de idáig én is dobóelőtétnek használt 0.14-0.18 -as fonott powerpro pergető zsinórokat használok. Ugyanolyan jól működik. Viszont szerintem próbálj ki vékonyabb előkéket. Például 0-14-0.16- os méretben. Sokkal finomabb elsz így a szerkó, több kapást csikarhatsz ki így. Egyébként ma már nagyon kedvező áron lehet kapni fonott előkéket. 1500 ft-ért már lehet jókat kapni. Ott van a prologic horogelőkéje, de ott van a haldorádó braxx is. Én ezt használom 0.14-es méretben bojlizáshoz. Nagyon fasza zsinór. Továbbá carp academy zsinórokat is olcsón be lehet már szerezni.

2014. márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#: köszi, én dobóelőkének ismertem a megnevezését.
2014. márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Farkas Milán ***** válasza:

Szokták dobóelőkének is nevezni ( én is így hívom), de a "hivatalos" neve: előtét zsinór.

és igazából szerintem is mindegy, hogy hívjuk. De most a félreértések elkerülése végett írtam le pontosan, hogy melyik elnevezés mit jelent. :D

2014. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ha veszek a teszkóban kb. 600 forintos 0.16-os fonott "előkezsinórt", az megfelelhet?

Nem szoktam ilyeneken spórolni, de azért az ~5 ezer forintos pb product jellywire féléket hatalmas átverésnek tartom.

2014. ápr. 8. 16:35
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg valami középkategóriás bevonatosat tudsz ajánlani?
2014. ápr. 8. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!