Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi az igazság abban, hogy a...

Mi az igazság abban, hogy a fizetős tavakra is kell állami horgászjegy?

Figyelt kérdés
Olyan tavakra gondolok melyek magántulajdonban vannak. Nem akarom elhinni ezt a baromságot, hogy az állam már mindenbe beleszól ennyire!

2014. márc. 26. 06:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akkor ő szabálytalanul horgásztat, amiért akár több milliós büntetést is kiszabhatnak rá.
2014. ápr. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 hunbaloo válasza:
2014. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
54%

Kedves Farkas Milán!

Mondja már meg, hogy mi lesz azzal a 2 milliárddal, amit a 300 000 horgásztól 6500 Ft-jával beszednek állami horgászjegy címen! Olyan lelkesen pocskondiázta azt, aki nem szívesen fizeti be, hogy akaratlanul az jut eszembe, hogy talán ön is részesül belőle. Levizsgázunk, kapunk róla egy oklevelet és horgászhatunk. Nem egyszerű??? A 6500 Ft-unkért szinte semmit sem kapunk!!!

Szégyellje magát az, aki a más zsebéből akar gazdálkodni!

2016. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 lacyss válasza:

Kedves Horgászok azok kiknek megvan az engedélyük, nem pocskondiázni akarok de ez undorító, az államnak szerintem semmi béleszolása nincs abba hogy a magántavak hogy engedik meg a horgászatot a sima 1xerü embereknek. Nekem is +van az engedély szeretek horgászni normál módon, nem új bolylis tudománnyal, aminek lényegében semmi köze a tudományhoz mer 1 felfokozott ízbombával horgásznak. Lényegébe nem csoda hogy egyes tavakon be van tiltva a bolylis horgászat mert a halak könnyen rászoknak ezekre a szteroidokra és más csalira rá se hederítenek, ezzel keserítve meg más horgászatát.

Másik fele a bolylisok jól keresnek míg a kis közemberek nem, a kis családok hónapokig spórolnak hogy bejussanak 1 olyan helyre ahol eltölthetnek 1 kellemes napot ahol jól érzik magukat felhőtlenül.

Most ezt akarja állambácsi elvenni a kis emberektől, undorító.

Ahogy írtam nem mindenki teheti meg hogy egész évbe horgászon és rengeteg pénzt költsön rá, mert ugye a horgászat se olcsó játék, igencsak drága sport kezd lenni.

Így azt hiszem segítenünk kéne a kis embereknek a horgászatot olcsóbbá kéne tenni és több esélyt adni rá, és így még talán esély lenne arra is hogy sokan +próbálnák lerakni a vizsgát. Ne tönkre rakjuk az országot hanem szépítsük és segítsük.

A többség akik meg ellenségesek azok meg nyaljanak sót.

2016. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Évente max 2-3 alkalommal jártam horgászni. 1 db úszós bottal lógatok jó esetben 5-6 órán át. Fogok 3-4 törpét, aminek amúgy semmi értelme, de levegőn vagyunk, csendben, barnulunk és beszélgetünk a fiammal. A mindennapos taposómalomban ezek a félnapok jelentették a feltöltődést. Eddig.

Nem fogok kínlódni egy vizsgáért és fizetni a semmiért. És ez nem a 6.500 forintról szól. Eddig is becsülettel kifizettem a napijegyet még a fiamnak is, aki nem is horgászott csak bogarászott a tóparton. Nem sajnáltam a tó tulajdonosától. De miért kell évi 2 horgászathoz engedély magántavon? Ha rendszeresen járnék ki, szavam nem lenne. De felháborít, hogy ebben a sz@ros országban már lassan levegőt sem lehet venni anélkül, hogy be ne szednék érte a sarcot!

2017. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Sziasztok,

Kérdésem a kovetkező..

És ha mint ahogy azt a vendeglatohelyeken joparszor megoldas a hatosagok kikerűlésére, hogy gondol egyet a tó tulajdonos, es kitesz egy zartkörű rendezvény táblát, akkor bemehet az ellenőr? Megbuntethet engem mint horgaszt?

Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat..

Üdv/ Tomi

2017. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 allmart válasza:
Igen bemehet! 2013-ban készült el az új törvény ami 2014-s végrehajtási rendelettel lépett igazán életbe. A MOHOSZ régebben nem foglalkozott a maszek tavak ellenőrzésével. Azóta viszont lecserélték a MOHOSZ teljes vezérkarát, az állami horgászvizeket újra osztották. Milliós összegre büntetik azokat a tavakat akik nem ellenörzik az állami jegy maglétét.2014-ben kb 300.000 horgász volt ma már 400.000 körül jár tehát nőtt a létszám.
2018. márc. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el. Tusom, hogy régi kérdés már, de azóta csak rosszabb lett a helyzet Most már az összes belvízcsatornára, mindenhova kell állami jegy! Lenyúlás a köbön azzal a retek horgászkártyával az élen.
2020. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!