Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mikor lehet sügérezni?

Mikor lehet sügérezni?

Figyelt kérdés
Sügérre szeretnék pergetni, de nem tudom ,hogy mikor van az idénye. Azt tudom ,hogy a Csuka az Október-November körül van. A sügér?

2014. ápr. 29. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a sügér egész évben fogható, és holnaptól már tilalom sem lesz rá.
2014. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mikor kap a legjobban? Mikor érdemes rá pergetni?
2014. ápr. 30. 16:42
 3/5 gomzoli ***** válasza:

hajnalban és estefelé. Télen-nyáron. Próbáld az évszaknak megfelelő műcsalit felkínálni, azaz nyáron, mikor tele van a víz 2-4 centis babahalakkal, akkor hasonló méretű és megjelenésű wobblerrel, vagy gumihalacskával (akár Drop-Shot módszerrel is) próbálkozni, ősszel, télen inkább nagyobb falatokkal, akár 8-10 centis csalikat is bevetve.

Sikertelenség esetén mindig érdemes megpróbálni a "sokkoló" színű, kirívó csalikat is, és a különböző csalivezetési módokat. Vannak alkalmak, amikor a szinte lassított felvételként vezetett csalit támadják csak, a gyorsabbat kicsit követik és otthagyják, máskor meg pont fordítva, csak a csapongva, pánikszerűen rángatva vezetett csalira hajlandók odaverni, mert a lassút csak kísérgetik, és nézegetik. Szóval a legfőbb szabály az, hogy nincs aranyszabály, ami tegnap jól működött, ma lehet, hogy semmit nem ér...

2014. ápr. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az az igazság hogy nem igazán szeretek hidegben pecázni ezért inkább a nyári pergetésre hajlok.


Akkor nyáron szóba se jöhetnek az 5cm-es twisterek? Mert 2.5cm-eset találtam,de nem túl kicsi az? Meg még tervezek beszerezni egy Mappers vagy Meppers Aglia aranyszínű 0-s körforgót.


A másik dolog az a felszerelés. Van egy Kamasaki ULTIMA feliratu orsóm. Mellé egy ilyen bot megtenné?:

[link]

2014. ápr. 30. 19:21
 5/5 gomzoli ***** válasza:

Igen, jó, de a 6 láb, azaz 1,80 hosszú bot csak a partközeli horgászatot teszi lehetővé. A kérdéses körforgó neve Mepps, abból is a 2-es méret ami sügerezni kiváló.

Az 5 centis twistert azért nyugodtan megpróbálhatod ám nyáron is.

2014. máj. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!