Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan lehet megtanulni úgy...

Hogyan lehet megtanulni úgy úszni hogy a szemem nyitva van a víz alatt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert amikor egy kicsi víz megy a szemembe akkor ilyen zsibbadó érzést érzek. A szememet nem is merem kinyitni a vízben de szeretnék nyitott szemmel, szemüveg nélkül úszni. Hogyan lehetne hozzászoktatni a szemet a vízhez?

2014. máj. 13. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Simán. De van, aki allergiás a klórra, szóval ha nem megy, akkor nem kell erőltetni. De elsőre tényleg nehezen megy. Próbáld esetleg először a kádban/mosdóban az arcod belenyomni a vízbe és úgy nyisd ki a szemed. Ha ott megy, akkor medencében is menni fog. Más kérdés, hogy pl. tóban, ami piszkos, mennyire célszerű, de ott úgyse látni semmit a víz alatt.
2014. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam nyitott szemmel úszni, de 1 hét alatt már szemüveget sem hordok magammal. Én is mosdókagylóban csinálgattam 1-2 alkalommal. Aztán azt csináltam, hogy a Balaton mélyebb részén (1.6m környékén) lementem a legaljára kinyitottam a szememet és próbáltam minél többet ott lenni. És ha nem bírtam sokáig az sem volt baj, mert mire felértem az volt vagy 2-3 másodperc addig meg nyitva volt a szemem. Ezt csinálgattam párszor és jó lett. Utána kipróbáltam medencében, ott nagyon rosszul esett de 2-3 alkalom után egész jó volt. Úgy szoktam ezt még gyakoroltatni, hogy a strandon lemegyek a 2,5m-es medence aljára a létre mentén kinyitom a szemem, és a kezemmel meg lefelé nyomom magam. Így hiába jönnék fel, nem tudok, mert a karommal lent tartom magam. Annyi van, hogy nyitott szemmel kevesebb ideig bírom lent (4-5 másodperc). Ja és ha lent vagyok, de valami gáz van, akkor kezemet a szemem elé tartom mintha sírnék, és fújok bele levegőt. Így a szememet kinyitom akkor az általam elhasznált levegőbe lesz kinyitva és nem a vízben, bár ilyenkor sötét van és nem látsz semmit. Másik tippem számodra, hogy sokkal könnyebben sikerül nyitva tartani a szemed, ha közben hunyorítasz!
2014. júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!