Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Napijegy mellé kötelező...

Napijegy mellé kötelező mindenhova a horgászengedély megléte?

Figyelt kérdés

Ahova eddig jártam csak napijegyet vettem, senki se kérte tőlem az engedélyem( ami nincs)


namost ha elmegyek már tóra napijeggyel horgászni, ott kérhetik?



2014. jún. 10. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Szerintem az lenne logikus, hogy napijegy mellé nem kell. A halőr ellenőrzi, hogy betartod-e a szabályokat. Ha valaki nem akarja betartani az engedély birtokában sem fogja.
2014. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magántulajdonban lévő tavakra mentél, ott nem is fogják kérni. Ami a MOHOSZ által kezelt vízterület, oda kell állami jegy, anélkül napijegyet sem fogsz kapni, mert arra is rávezetik az állami engedélyed számát.

Magántavakra csak fizetsz és horgászol, nem kell állami jegy hozzá. A tónak van egy saját szabályzata, amit be kell tartani és ennyi: pontymatrac, nagy merítőszák, fertőtlenítés, leakadó ólmos szerelék, stb, tavanként különbözik.

2014. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2014-től KIZÁRÓLAG állami jegy birtokában lehet horgászni. A "magántavak" üzemeltetőit ellenőrizhetik, hogy ezt betartják-e. Ha kiszáll a halászati hatóság ellenőrzésre, akkor az állami jegy nélkül horgászókat és a víz üzemeltetőjét is megbüntetik.
2014. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy a törvényben így van, de én még nem találkoztam olyan magántóval, amelyik kért volna állami jegyet.
2014. jún. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!