Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » 13 éves vagyok, lány, és...

RomanticTeam kérdése:

13 éves vagyok, lány, és kajakozok május óta. Az edzőm be akar ültetni ma az MK-ba (mini kajak), de én félek, hogy beleborulok, és sokkot kapok, akkor nem tudok úszni. Tanács kéne, hogy mit tegyek, hogy ne féljek. Mit tegyek, hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

2014. júl. 30. 09:40
 1/2 anonim válasza:

Sziaa, hát először is ne félj a minitől. Portya után könnyű megülni, nem is értem miért nem minibe kezdtél, nálunk a te korosztályod abba szokott...

A lényeg, hogy elég stabil hajó.Ha félsz akkor először csak kacsázz benne, evezz a stég közelében.

A borulás szerintem a kajakozás természetes velejárója :) és jobb ha most "megszokod" mint ha akkor borulnál először amikor k-1be ülsz. Mert hogy akkor fogsz, az biztos. Ha megijednél és nem kezdenél el úszni, akkor is fönnt tudsz maradni a vizen, (ha 13 vagy akkor elvileg a mentőmellény is kötelező...) ráadásul ösztönösen megkapaszkodnál a legközelebb eső tárgyba, ami a hajód... Arra akarok kilyukadni, hogy egyáltalán nem olyan könnyű megfulladni ha beborulsz... Az sem biztos, hogy sokkot kapnál... én az első borulásomnál kb. annyira gondoltam, hogy "a pics@ba".

Láttam már gyereket bepánikolni, de még ő is simán fönn maradt, csak közben üvöltött mint a fába szorult féreg... az edző kiszedte, és az ijedségen kíül nem lett semmi baja. Sztem ez a legroszabb ami veled történhet :D

Legyél bátor és hajrá! Majd írd meg, hogy sikerült.

2014. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Most olvastam csak a kommented ma,és nem volt tegnap semmi baj :)

Elmaradt az edzés,helyette a stégek körül lehetett gyakorolni.Nem pánikoltam be,és csak 7x sikerült borulnom :D és nekem is az volt a szavam,hogy a pics@ba :D nálunk is kötelező a mentőmellény,de aki jól tud úszni,annak nem muszáj felvennie,csak ha jön a rendőr.Azért nem miniben kezdtem,mert előbb a túrával kellett megtanulnom menni,de már az MK-val is viszonylag jól megyek,bár a kanyarodás kicsit nehezebben megy,mert mindig megdőlök,de nincs akadálya :) Mivel minden nap van edzés 16-18-ig ezért volt időm tegnap gyakorolni,főleg hogy akkor 15:30-17:45-ig szinte csak akkor voltam parton,amikor visszaültem a kajakba a sikeres borulások után :D Nem volt tegnap pánik,és köszönöm a tanácsot ;)

2014. júl. 31. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!