Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Jó a mentőmellény?

Jó a mentőmellény?

Figyelt kérdés

Aki nem tud úszni, az ha felvesz egy mentőmellényt, azzal pl lehet úszni pl a Tiszában, biztonságos, nem ereszt le?


Csak értelmes válaszokat, köszönöm!


2014. aug. 2. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Aki nem tud úszni, annak marhára nem kéne bemennie sehova sem a medencén kívül, oda is csak felügyelettel. Vagy álló vízbe derékig max.
2014. aug. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vicces vagy!
2014. aug. 2. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen "vicces vagy"? Tudod milyen könnyen fullad bele valaki a folyóvízbe, még az is, aki tud valamicskét úszni? Nem viccből mondtam, komolyan mondtam.


Ennyi erővel: "szabad-e kötéltáncolnia 200m magasan annak, akinek műlábai vannak". Végül, ha nagyon szeretné, ki vagyok én, hogy megállítsam egy marhaságtól. Amíg másokat nem veszélyeztet, csak nyugodtan.

2014. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Le nem ereszt a mentőmellény, mert a hajókon és vízi sporteszközökön használt mentőmellények -- a felfújható strandjátékokkal ellentétben -- nem levegővel vannak töltve, hanem pillekönnyű műanyag habbal, vagy régebben parafával. Így ha ki is lyukadna az ilyen mellény, le akkor sem ereszt.

Van persze felfújható is, amelyek egy kis sűrített levegős palackról fújódnak fel. Ilyen az utasszállító repülőgépek mentőmellényei, amik egyszeri használatra szánt eszközök -- azaz reméljük egyszer sem.

Hivatásos hajósok is használnak könnyű, folyamatosan viselhető mellényeket, amik vízbe eséskor pár másodperc alatt felfújódnak. Mindkettő egész más kategória, mint a felfújható strandeszközök.

2014. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!