Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Dobásnál melyik a jobb?

Dobásnál melyik a jobb?

Figyelt kérdés
nekem jelenleg 22-es damilom van 15-ös fonott dobóelőkével, ha csak 15-ös power pro-t raknák föl az orsó dobjára akkorát tudnák dobni, mint a 22-es monofillal?

#Power Protein #monofill
2014. aug. 20. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyobbat.

Bár természetesen ez szerelék (és bot)függő.

A dobóelőke,azért kell ,mert adott főzsinór lehet elbír egy 10kg-s hallal könnyedén,de amikor lendítesz egy-egy kosarat akkor nem biztos,hogy azt is elbírja,hisz adott pillanatban a kosár többet húz,mint amennyit letud reagálni a zsinór.

Egy 22-es zsinór kb egy 60-80g-s kosarat tud bejuttatni,ha teljes erőből dobod (persze megtöltve ami kb 130-150g,töltéstől függően,hisz teljes erővel már nem biztos,hogy ezt betudja).

Ilyenkor jön az előkezsinór,ami nagyobb kosarak,teljes erőbeli dobását teszi lehetővé.

Hiszen mi kell a nagy dobáshoz? min. 3.9-es bot,egy nagy kosár töltve,és közel teljes erőből dobni.

2014. aug. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de arra lennék kíváncsi, ha nekem van egy 390-es feederem a dobótávolság nem csökkenne-e ha fonottal tölteném meg a dobot?

Mert eddig az volt hogy 22-es monofil, 15-ös dobóelőke de tegnap is pórul jártam mivel a nád megkezdte a damilomat és már a bevágás pillanatában elszakadt, és már kezdem unni a monofilnak a nagy kopását,ezért váltanák fonottra.

A választ előre is köszönöm!

2014. aug. 21. 11:22
 3/3 anonim ***** válasza:

A fonott is ugyanúgy alkalmas nagy dobásokra,nem annyira rugalmas mint a monofil,de 1 lendítéssel zsitty zsutty és ugyanakkora a dobás.

Viszont nem szükséges (több)száz méter fonottat feltenni,elég 20-30m is...

2014. aug. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!