Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mivel védjem a 6 éves fiam...

Mivel védjem a 6 éves fiam fülét úszás alatt?

Figyelt kérdés

Szeretne a gyerek napi úszás oktatáson részt venni, de folyton begyullad a füle, ha víz megy bele. Sír, amikor arról beszélünk, hogy talán fel kellene hagynia ezzel a tervével. Arra gondoltam, hogy szilikon úszó sapkára váltanánk amit lehúznánk teljesen a fülére és vennénk egy ilyen füldugót mellé: [link]

Milyen úszósapkát vegyek?

A füldugót tekintve mi a véleményetek?

Egyéb segítő ötlet?

Minden hozzászólást előre is köszönök!



2014. szept. 29. 12:08
 1/9 anonim válasza:
Régen voltam ennyi idős; nekem többször felszúrták, majd ici-pici csövet tettek a fülembe, mert folyton begyulladt. Évekig füldugót hordtam, míg ki nem esett a cső :-) Egyébként nem ártana ezzel a folyton begyulladással orvoshoz menni, nálam is így volt.
2014. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1/1-es válaszadó, a tubus beültetés folyamatban van :(((( Jövő hétre kaptunk időpontot a fül-orr gégészetre megbeszélni a részleteket, vérvétel stb. stb. :((( De valamivel azután is kell majd védenem a fülét.. Tubussal lehet úszni, úgy tudom, de füldugót kell viselni... :( A kérdés, hogy milyen füldugót vegyek, hogy halljon is a gyerek, ne csak mint egy süket létezzen az úszás alatt...:)

Sapkából is milyen márkát, típust érdemes venni, a fülvédés szempontjából.... Ilyesmiben vagyok nagyon tanácstalan.. Vagy hogy egyáltalán jó úton járok-e.. vagy tényleg le kell beszéljem a gyereket erről az úszásról... Nagyon sajnálom szegénykét.. :(

2014. szept. 29. 12:34
 3/9 anonim válasza:
Fog ő hallani. Én is hallottam. De az orvos majd mindent elmond, ha megkérdezed. ;)
2014. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gluténérzékenységre vizsgáltassátok ki.A gyerekkori krónikus fülgyulladás a legtöbb esetben nem diagnosztizált gluténérzékenység,vagy adalék érzékenység.És közben csak kipróbálási jelleggel vidd le más jellegű edzésekre is.
2014. szept. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gluténérzékenység, oké.. ilyesmire még egyáltalán nem gondoltam, mint hosszú távú megoldásra....legutóbb kérdezte is az orvos a fül-orr-gégészeten, hogy nem allergiás a gyerek vmire? Én meg nagy nyugodtan mondtam, hogy nem tudok allergiáról... Köszönöm a javaslatot, akkor elindulunk ebbe az irányba is..... ! Kezdek most egy kicsit fellélegezni, hogy esetleg ilyen irányba is kereshetnénk a megoldást....ennek a végére járunk... Köszönöm! :)
2014. szept. 30. 00:52
 6/9 anonim ***** válasza:

A gyerekek általában nem igazán hallanak fülre húzott sapkával, hát még ha be van tömve. Edző vagyok, nem egyszer tapasztaltam már, hogy nehézkes ilyenkor a hallásuk :) Egyébként javaslom ne vegyél olyan sapkát, ami mostanában elterjedt, és ugyan nagyon helyes és aranyos, ez a halacskás, csak sajnos sok gyereknek fáj tőle a feje, mert annyira szoros, és szerintem rossz minőségű anyagból van.

A fület nem szabad piszkálni pálcikával, habár elterjedt, de inkább otthon csepegtess babaolajat, vagy lehet kapni sprayt is, az feloldja azt a kosz-zsír mennyiséget, ami ép elég, és nem sérti meg a fül természetes tisztulási folyamatát. Vagy vizes törülköző csücsökkel csavargató mozdulatokkal tisztítani, csak nem nyomkodni meg tömködni a fület :D Úszás előtt pedig a paraffin vagy étolajjal csepegtetni...a használata víztaszítóvá teszi azt az érzékeny területet. Aloe verának hámregeneráló hatása van, ha van otthon valamilyen géletek esetleg, abba belemártogatsz egy gézcsíkot, és bele a fülébe.

2014. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt: [link] - van ilyen is, csak baromi drága. De ha mégis a füldugó mellett döntesz, akkor zajszűröset nézzél, azzal még hallani fog. De ami olyan mint a gyurma, és bele kell tömködni, azzal teljesen elzárod a gyereket, és nem fog hallani semmit szegényke :D (Amúgy nekem is olyasmi van, amit belinkeltem, mert ha úszok fájni kezd a fülem, 15 évig pedig semmi baja nem volt,ha belement a víz) Úszósapiból pedig mindenképp taperold meg, hogy milyen minőség. Egyébként szerintem ha van füldugó felesleges szilikont venni...a fiúknak elég sima textil varrott- gumis sapi. De ha mégis amellett döntesz, olyan ne vegyél, ami nagyon fényes, az általában nagyon masszív gumiból készült, és érezni is fogod, ahogy a kezeddel szétakard feszíteni, hogy alig nyúlik.A puhábbakat keresd, ami kicsit vastagabb is, majdnem mintha szivacsos lenne. A lényeg, hogy a nyúlást nézd meg a kezeddel (ahogy ráadod a sapkát pl.), 4-5 centit engednie kell.
2014. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves edző, erre a gyakorlatias tanácsra vártam, az ár nem számít, a lényeg, hogy meg legyen oldva a probléma. Figyelek a sapkaválasztásnál arra amiket javasolt és a füldugónál is. A fültisztítás módszerét és a parafinos cseppentést már máshol is olvastam, Ön megerősítette a módszert, úgyhogy beszerzem hozzá amit írt, így fogok tenni. Az orvosi vizsgálatokkal párhuzamosan a fülét így fogom "kezelni" úszás előtt és után. Nagyon köszönöm!
2014. szept. 30. 12:56
 9/9 anonim válasza:

Tudom jo keson irok de azert leirom anyaron voltunk a tengerparton es kozepfulgyulladasom lett. Mivel a nyaralas harmadik napjan tortent ezert a a kovetkezo heten( meg tartott a nyaralas ) nem mehettem vizbe. Miutan hazaertunk fuldogot kellet nekem csinaltatni mert rendszeresen jarok uszni hetente otszor Barcson csinaltattuk es azota hordom semmi bajom hallok vele csak az uszosapka szelet kell egy kicsit feljebb huznom. Es meg nem is faj. Mi szilikonvol csinaltattuk de lehet masbol is az nem tudom milyen.


Bocs az ekezetek hianyaert

2015. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!