Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok, nem óriás halakra,...

Horgászok, nem óriás halakra, fenekezésre milyen botot?

Figyelt kérdés

Nincs sok pénzem rá, és nem is sok kilós halakra mennék csak párom mellett szeretnék én is horgászni, mert nagy élményt jelent, és így vele is vagyok.


Viszont a botokhoz nem értek, akármennyit is olvasok utána, egyre jobban belezavarodok mert mindenki mást ír.


Fenekezni szeretnék,etetőkosárral, kapásjelzővel mint a párom ehhez keresnék egy botot.


Találtam egy ilyet pl. 5 ezer forint: teleszkópos,gyűrűs

TULAJDONSÁGOK

Hossz:3,6 m

Dobósúly:120-180 g

A csomag tartalmaz még, egy MG 500RD típusú, 5.2:1 áttételű damillal szerelt biztonsági horgászorsót, melyet csavarokkal rögzíthetsz a bothoz.


De nemtudom, hogy ez jó lenne -e. Dunán, öbölben horgásznék.


Jó lenne ez a bot, vagy tudnátok írni botfajtát,orsót,damilt ami erre megteszi ? : ) KÖSZÖNÖM!



2014. nov. 4. 17:01
 1/5 anonim válasza:

Szia! Bőven elég egy teleszkópos bot, ha nem akarsz nagyobb távokra dobálni, akkor pedig 2,7, 3 és 3,3 méteres is elég lesz. Nekem e fajta horgászathoz ez vált be: Vega Profiler 70-170gr, itt találsz 2,7 és 3 méterest is.


[link]


Nekem 3,5-ösök vannak belőle, 2db és 10,3 kilós pontyot is fogtam már velük!


Orsó: Én ajánlom a nyeletőfékest, mert így szabadon elviheti a hal a csalit, nem kell másfél méterre a botodtól ülni, elmehetsz nyugodtan enni inni, pisilni, úgy is hallod és látod ha viszi :D


Pl. ez kezdésenk tökéletes,van belőle különböző dobméretű,attól függ mekkorákat kell dobni: [link]


Ha ennél kicsit jobbat,profibbat akarsz elérhető áron, akkor ezt ajánlom, nekem ez van, kiváló orsó:


[link]


Damilból, mivel nem nagyhalakra horgászol, elég a monofil. (bár méretet nem merek írni, nem tudom mennyire akadós a terep, úgyhogy egy köztes méretet linkelek) Pl. ez egy fluorocarbon 0,20as zsinór, ami annyit tesz,hogy vízben kb. láthatatlan:


[link]



Ha kérdésed van írj nyugodtan, remélem segítettem.

2014. nov. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Akkor ez gondolom baromi gagyi..:D ugye? Nem is tudom fenekezéshez alkalmas lenne e ez a bot. Viszont baromi olcsó- "játszani jó lenne "


Tényleg csak párszor használnám, meg páromnak rendes botja van, ez csak szórakozás :)

hát, egy két kő van a helyen amibe 1-2x beleszakadt minden de már nagyjából tudjunk hova lehet dobni..


De egy 10-13ezer forintig rászánok csak minél olcsóbb annál jobb arra a pár alkalomra.:)

2014. nov. 4. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit néztél, az egy otromba nehéz bot ahhoz képest, amire neked szükséged van. Olcsó, de nem sok örömet ad kiló körüli (alatti) halakhoz nem való.


Inkább ezt ajánlanám:

[link]

Kb. 8ezer forint, kétségtelenül több, mint az általad kinézett darab, de ez minőségben is jobb, és megfelel annak a célnak, mire szánod.

2014. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!:)

Azt még megmondanád, hogy miből tudod meg hogy otromba nehéz?:D Hagy okosodjak legalább a témában.:)

Azért mert a dobósúlya 100 felett van? Amit te linkeltél látom sokkal kevesebb :) Hogy hogy nem ad örömet, és nagyobb halhoz miért adna?:) köszi!:)

2014. nov. 4. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egyik minőségjelző a bot anyaga.

A kompozit botok műgyantába ágyazott üvegszálas botok, kellő szilárdság eléréséhez arányában sokkal több műgyantát kell felhasználni a készítőknek, mint egy karbon (szénszál-szövet) bot esetében.

Ebből adódóan azonos erősségnél is egy szénszálas bot könnyebb, karcsúbb, ugyanakkor feszesebb lehet, mint a kompozit, de itt másról is szó van, amit a 150-180, és a 20-40 gr dobósúly közötti különbség is jelöl.

Az előbbi jó esetben nagyhalas botnak beválik, de a kisebb (mondjuk 2 kiló alatti) halak kifogása nem különösebben szórakoztató vele.

Ezt nehéz szóban elmondani, meg kell tapasztalni: jó érzés az, amikor fárasztás közben dolgozik a bot is, hajlik, a rugalmassága lengéscsillapítóként kiegyenlíti a hal kirohanásakor rá ható erőket.

A halhoz túlzottan erős botnál ez nincs meg, kis túlzással seprűnyél-szerű merev karó, amivel meg lehet fogni a kisebb halakat, csak kevésbé szórakoztató (vastagabb zsinórt kell használnod, hogy a kemény bottal összhangban legyen, ráakad valami kisebb hal, s egyszerűen kicsörlőzöd)



Nem tudom mennyire érthető a magyarázat, akkor éreznéd a két bot közötti különbséget, ha alkalmad lenne kézbe venni (egyik kifejezetten nehéz a másikhoz képest) és kipróbálni.

A pickerrel meg lehet fogni 3-4 kilós halakat is, de azzal a keszeghorgászat is szórakoztató, a másik használhatósága meg inkább az 5 kiló fölötti halaknál lesz előnyben.


Az egész okfejtés a "nem óriás halakra, fenekezésre milyen botot" körül forgott :-)

2014. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!