Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Éves dunai jeggyel a teljes...

Hesber kérdése:

Éves dunai jeggyel a teljes területen tudok horgászni találomra is akár vagy vannak olyan részek vagy szakaszok amit egyesületek kisajátítanak?

Figyelt kérdés

#horgászat #éves dunai jegy
2015. jan. 2. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A Duna el van osztva szakaszokra folyamkilométerekre,és

Györtöl Mohácsig más, más,egy egy szakasz vízkezelöje!

Egy adott szakaszra az ottani vízkezelö vagy egyesület

adja ki a területi engedélyt ami csak arra a részre érvényes!

2015. jan. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen ez a különbség Magyarország és más országok között.

Míg itt egy napijegy 2-3000ft-nál kezdődik,és felvan minden tó,folyó parcellázva darabolva.

Addig Ukrajnában,Skóciában,Finnországban és a "horgásznemzetek" nagyobb részében egy 15 eurós ~ 4000 ft-os állami jeggyel ott horgászol ahol akarsz,nincsenek parcellák ,nincsenek területi engedélyek,ott 4000 ft-ért ott horgászol ahol jólesik.

Itt meg ha a kanálisban akarsz lógatni : területi ,országos engedély,vizsgaigazolvány,fogási napló stb... kell 25.000ft alatt nem is állnak szóba veled.

2015. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok, az én jegyem a Duna 1564-1630 folyamkilóméter közötti területre szól, és nyílván ha találomra kiválasztok egy helyet akkor előfordulhat pl, hogy ott egy nyaraló van nade ha pl leülök egy addig általam ismeretlen helyre pl.:Ercsiben akkor mondjuk odajön hozzám valaki, hogy én a hiábavettéljegyet ez a mi helyünk horgászegyesület tagja vagyok és ez az egyesületünk helye akkor mi van illetve ezt hogyan fogja igazolni, továbbá akkor tőlükk is kell jegyet vennem? Miért kellene hiszen van érvényes dunai jegyem és ki vannak emelve azok a holtágak ahol tilos, oké ha van elkerített hely az egyértelmű, de elég sok fentartásom van mert ahogy néztem a térképet itt Érd közelében elég sok helyen van egyesületi rész vagy valamilyen egyesület a helyek közelében...szóval ezen felül szerintem már nem kell jegyet vennem ugye?Hanem ami beleesik ebbe a területbe ott oda megyek ahova akarok (kivéve a tiltott holtágak)...így értettem a kérdést:)
2015. jan. 4. 01:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!