Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Van okom félni az uszodai...

Van okom félni az uszodai közösségtől?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos vagyok, na jó, azért annyira nem látszik rajtam mert magas vagyok, de van rajtam "némi" felesleg. Régen jártam kondiba, nem jött be. A futás sem az én stílusom. Az egyetlen sport amit tényleg nagyon élvezek, az az úszás. Jövőhéttől szeretnék járni egy nem annyira nagy városnak az uszodájába, viszont izgulok picit. Nem vagyok profi, eleinte csak a saját kis tempómban szeretnék úszni mellúszásban, és félek hogy akik már esetleg régebb óta járnak oda, vagy tényleg nagyon jól tudnak úszni, akkor kinéznek engem vagy valami... Szerintetek?


A másik kérdésem, hogy az úszással normális étrend mellett fogok fogyni akár nyárra látványosan? Most mindenképp ez a célom.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. jan. 8. 10:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáteszek, 17 éves fiú vagyok.
2015. jan. 8. 10:27
 2/14 anonim válasza:
100%

Hát, nézni fognak. De mindenkit néznek. Én nem vagyok kövér, csak szégyellős, és az első pár alkalommal én is azt hittem, hogy mindenki engem néz. Aztán rájöttem, hogy az ember ilyen, azt nézi, ami mozog, mert elvonja a figyelmét. Szóval ja, bámulni fognak, de ez ilyen. Csúfolni meg mutogatni maximum gyerekek fognak, esetleg olyan fajta emberek, akik mindennel és mindenkivel ezt csinálják, velük meg azért nem kell foglalkozni, mert miután kiröhögtek, hogy "nézd már a dagadék", 1 perc múlva már el is felejtettek, és az öreg nénin fognak röhögni, hogy hogy lóg a melle a vénasszonynak. Mivel magas vagy és testes, szivatni nem fognak, de az amúgy sem jellemző.

Fogyáshoz a mozgásnál sokkal fontosabb a tartós kalóriadeficit, ha "normálisan" étkezel, nem fogsz lefogyni nyárra, határozottan keveset kell enni, de nem kell éhen halni. Nagyon figyelj arra, hogy a mozgás kimondottan meghozza az étvágyat, könnyen bele lehet futni abba, hogy "2 hónapja keményen edzek, és mégis híztam 5 kilót".

2015. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! :) Még tudnál adni egy-két tippet az egészhez? Tényleg most először fogok uszodába járni, és nem akarok semmi hülyeséget csinálni. :D
2015. jan. 8. 10:48
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

Úszástól nem fogsz fogyni, mert az izom nehezebb, mint a zsír.

Normális, fehérjedús diéta is kell, hogy az izmaid is nőjenek (de persze nem olyan, mint a testépítőknek, az nem lenne egészséges neked).

Viszont mindenképpen ajánlom az úszást, nagy szükséged van rá!

2015. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk az uszodában az emberek 49%-a idős, nyugdíjas, 49% sportoló, akinek edzése van, és a maradék 2% a fiatal és felnőtt korosztály. Szóval nálunk nincs nézés. A sportolók keményen dolgoznak, nem foglalkoznak mással. A nyugdíjasok kényelmesen úszkálnak. A többi néhány ember is el van magával. Inkább a wellness részen, a szaunában és a pezsgőfürdőknél megy a nézegetés :)
2015. jan. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy heti 3x szeretnék járni, és 2 órát edzeni. Emellett a diétával csak fogok elérni valami eredményt, mégis csak mozgás meg életmódváltás...
2015. jan. 8. 11:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van mint amit az 5-ös ír, kiegészítve ovis és alsós csoportokkal mert itt úszóiskola is van. Ha van több sáv, akkor általában az azonos tempójúak beállnak egy sávba, a csigák (mint én, mellúszásban) a szélen, akiknek megy a gyors meg a hát, azok egy vagy két sávval beljebb.


Fogyni max az étrendtől fogsz, ahhoz hogy az úszástól fogyj szerintem legalább napi 2 órát kéne úsznod.

2015. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Oh, most olvasom hogy egész sokat akarsz úszni. Az étrendet mindenképp vedd szigorúan ha fogyni akarsz.
2015. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem értem az embereknél ezt a hozzáállást. miért lenne okod félni? én leszarom, hogy más hogy néz ki és azt is, hogy mit gondolnak rólam. nem azért mész úszni, hogy tetszelegjél más embernek. ha meg nem tetszik másnak, hogy hogy nézel ki, akkor mi van? óvodában csúfoltuk egymást azzal, hogy ki hogy néz ki.
2015. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)


Még annyit kérdeznék, hogy azért mégis csak nagy darab vagyok, muszáj olyan feszülős fecskében vagy úszónadrágban megjelennem? :/ Amíg nem adom le a felesleget, addig inkább csak a tipikus strandolós shortban mennék...

2015. jan. 11. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!