Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kezdő horgászbot, nagyobb hal?

Kezdő horgászbot, nagyobb hal?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem,hogy ha például egy kezdő bottal kilehet fogni egy 20 kg halat?

vagy mi történik,ha egy tök kezdő horgász,tök kezdő felszereléssel véletlenül egy jó nagy darab hallal találkozik,akkor eltörik a bot?vagy elszakad a damil?vagy esetleg elkell vágni?

vagy akármilyen egyszerübb felszereléssel is kilehet fogni bármilyen halat?



#horgászat #horgászbot #horgász #horgászfelszerelés #kezdő horgász #horgász módszer #horgász módszerek #kezdő horgászok
2015. febr. 26. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát a horgászatba bármi meg eshet, de azért ahhoz

a lotó 5 -ös höz hasonló szerencse kell hogy egy "tök kezdö"

20 kilós halat fogjon :) azok a nagy halak azért ettöl

kicsit rafináltabbak és ezért nem annyira 1 szerü megfogni öket!

Az megtörténhet hogy termetesebb hal akad a "tök kezdö"

horgász kezdö felszerelésére, és a kellö rutin és tapasztalat miatt nem sikerül megfogni! Nem töri el a botot, nem kell elvágni a zsinórt,el szakad az anélkül is

ilyen esetekbe általában, mivel mint írtam nincs még meg

a kellö rutin és jártassága a horgásznak.

2015. febr. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló jól leírta. Amikor én kezdő voltam, én akasztottam egy busát (10-20 kilós lehetett). Kicsit tartottam, aztán elszakadt a damil, ennyi volt... A bot nyilván nem törik el, de egy kezdő horgász felszerelése jóval gyengébb, és a damil elszakad. Elméletileg persze kifoghatod, nincs kizárva. Az attól függ, hogy hogyan vágsz be, mekkora a horog, milyen a damil, stbstb.
2015. febr. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rosszul méretezett felszerelésnél bizony a bot is eltörhet.

A bot, orsó, zsinór, horog közül általában az adja meg magát, amelyik a legkisebb terhelést képes elviselni.

Ez legtöbbször a zsinór, vagy a horog, zsinórszakadás, horogtörés esetén azonnal szabadul a hal, bottörés, orsótörés esetén sincs sokkal nagyobb esély megfogni egy 20 kilós halat, csak a kár lesz nagyobb, a törés után jön a szakadás.

Kezdő horgásznak rutinja nincs egy 20 kilós hal megfogásához, jó esetben kaphat segítséget, de ha a felszerelése is "kezdő", a hal megfogására az esély 1%.

"Kezdő" felszereléssel még egy rutinos horgásznak is komoly próbatétel megfogni egy nagy halat: bizonytalan mit bír a cucc, általában keveset.

Az orsó fékje használhatatlan, kézzel kell adagolni a zsinórt, ami szintén lehet gyenge minőségű, a bot általában nehéz kompozit, ami önmagában még nem jelenti a hal biztos elvesztését, kérdés mennyire erős, rugalmas.

Legfontosabb tényező a vízi környezet - akadómentes helyről ki tudja venni a nagy halat, ha akadó van, és oda a hal be akar menni, a felszerelés erejétől, s a horgász rafinériájától is függ, sikerül-e abban megakadályozni.

2015. febr. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül jelent gyenge felszerelést az, hogy valaki kezdő horgász. Én amikor elkezdtem horgászni, igyekeztem az akkori tudásomhoz mérten a minőségibb cuccokat megvenni, a nagyobb hal mégis elment, mert szétszakítottam a száját:D A fárasztási technika nagyon sokat számít, mennyire erőlteted a halat és ahogy írták előttem is, számít a környezet. Van előtted egy 5 ha vízfelület akadó nélkül, akkor azért könnyebb dolgod van, mintha minden méteren van egy akadó. Egyszerűbb felszerelés nem feltétlen jelent gyengét. Felteszel egy 40-es zsinórt, 2-es horgot, egy dióverő kompozit bottal, az nem lesz gyenge, csak szétszakad a hal szája.
2015. márc. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!