Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az új jogszabályok szerint...

Az új jogszabályok szerint tilos a kifogott halat szákban tartani? Vagy egyből fejbekólintani, vagy visszaengedni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szai!

Kicsit kevered a dolgokat, pedig nem annyira

bonyolult. Szabad szákban tartani a kifogott halat

mint ahogy eddig is szabad volt! Horgászat végeztével,

ha vissza akarja valaki engedni a kifogott halat, megteheti mint eddig is! Ha úgy dönt hogy elviszi a MÉRETKORLÁTOZÁS ALÁ ESÖ KIFOGOTT HALAT akkor azt csak "fejbekólintás" ahogy fogalmaztál után lehet! Ennyit ír

a jogszabály erröl.

2015. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ja köszönöm értem.

Kamionos vagyok és eddig nem volt még idén alkalmam "lógatni egyet",és hírből hallottam

2015. márc. 10. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első pontatlan.

A módosítás lényegében pontosan arra irányul, hogy aki nem karja megtartani (elvinni) a kifogott halat, az a kifogás után azonnal engedje is vissza (természetesen néhány fotó belefér az időbe), ne törje fölöslegesen a szákban tartással.

Sokan gyűjtötték a halakat terítékfotózás miatt, ezt a módosítás már nem engedélyezi.

Aki viszont azért horgászik, mert a kifogott halat szeretné megtartani, haza vinni, a korlátozások betartásával minden további nélkül megteheti.

Bekerültek a szabályozásba a tájidegen invazív halfajok (busa, törpe harcsa, ezüst kárász, stb) amelyek vissza engedését kimondottan tiltja a rendelkezés, ha a helyi horgászrend másképpen nem rendelkezik, ezeket a halakat el kell vinni.

A halakat tehát nyugodtan lehet szákban tartani, az elszállításra vonatkozik az, hogy a 30 centinél hosszabb halat tilos élve szállítani.

Nem kell tehát a keszegeket darabonként fejbe verni a vízparton, de a nagyobb halakat csak "kupán vágva" lehet elvinni a szabály szerint

2015. márc. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kicsit én is pontosítok! A 30 centinél rövidebb egyéb halakat valóban elszállíthatod élve, csalihal címszóval, de az elszállításuk csak megfelelő edényben, a megfelelő életfeltételek biztosításával történhet. A konyhára szánt keszegeket is fejbe kell csapkodni, nem szállíthatod élve szárazon.
2015. márc. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!