Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tudnátok abba segíteni, hogy...

Hemela kérdése:

Tudnátok abba segíteni, hogy van nekem nevis carp feeder 6000-es orsóm és nagyon csavarja a zsinort, hogy lehet ezt a problémát kiküszöbölni?

Figyelt kérdés

2015. márc. 14. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Zsinórvezetőgyűrű megszorult szerintem.
2015. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem gyűrű hanem görgő.Bocs :)
2015. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nevis orsókra jellemző tömeghiba.

Csúnyán szólva úgy lehet kiküszöbölni, ha nem használsz Nevis "motollákat".

Javítható a hiba, de hozzáértő műszerészhez ajánlott elvinni az orsót, akinek van gyakorlata a javításban - s ilyen műszerész nem dolgozik minden sarkon.


A konstrukciós hiba röviden: a felkapókar görgőn rossz szögben fut keresztül a zsinór, s az minden fordulatnál csavar egyet a damilon, olyan esetben is, ha egyébként a görgő láthatóan forog.

A javítás abból áll, hogy a felkapókar állásán módosít a műszerész... gyakorlat nélkül többnyire csak ront a helyzeten, ha valaki nekiáll ezzel kísérletezni, rosszabb esetben el is törheti az orsót.

2015. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elöttem szólóval egyetértve annyit tennék hozzá,

hogy a felkapókar állás szögének a korrigálása elött

azért még vannak szóbajöhetö hibalehetöségek amiket

lépésröl lépésre nem árt ki zárni. Amugy való igaz,

a Nevis orsóknál nem ujkeletü hiba jelenség ez füleg

az olcsóbb szériáknál!

2015. márc. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!