Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hideg vízben úszáskor milyen...

Hideg vízben úszáskor milyen krémet, zsírt érdemes használni, milyen vastagon kell kenni?

Figyelt kérdés
Pl. 21°-os vízben Balaton-átúszás.

2015. jún. 22. 14:24
 1/7 anonim válasza:
Nekem a patikában azt mondta a néni, hogy a Nicoflex (vettem ilyet, elég jó) a triatlonosoknak és a Balaton átúszóknak jó. mondjuk vádlira szerintem 1-2 borsónyit érdemes szétkenni.
2015. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én úgy gondoltam, hogy az egész testre valami, ha nagyon hideg a víz, nem csak a vádlira.

Mondjuk 23°-nál már semmi sem kell, esetleg a vádlira.

2015. jún. 22. 15:06
 3/7 anonim ***** válasza:
A nicoflex tényleg jó, de óvatosan kell vele bánni mert leégeti a fanszőrödet is, brutálisan erős.
2015. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Régebbről úgy emlékszem, valami paraffin-vazelin keveréket használnak, ami vízálló, UV-védő, és csúszós is.

De nem tudom hogy pontosan mi ez, vagy hogy mennyire hőszigetelő.

2015. jún. 22. 15:29
 5/7 anonim válasza:

Akár a disznózsír is elég (a profik tényleg azt használnak!!), de tényleg valami vazelines kenőcsöt kevernek neked a gyógyszertárban+a legtöbb zsíros testápoló, kézkrém is elég, bár nekem 1,5-2 óránál egyik sem maradt meg a testemen, ez egy több órás úszásnál kellemetlen tud lenni.

A hátadra ajánlom hogy kenj naptejet, legalábbis ha gyorsúszásban úszol, eléggé meg lehet szívni vele.

2015. júl. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A Balaton-átúszás megvolt, langyos volt a víz, nem kellett zsírzás, naptej annál inkább.

A Paks-Kalocsa Duna úszás még két hét, és ott még kellhet.

2015. júl. 9. 13:34
 7/7 anonim válasza:

Én is ott úsztam, nagyon jó volt, örök emlék, de azért egy sokk volt az, amikor belementem a vízbe.

Idén Cetrend-re megyünk, de ha jövőre is mész, felvehetjük a kapcsolatot, beszélhetünk a versenyen is.

És arra tényleg figyelj, ha még nem voltál azon a versenyen, ott sokkal hidegebb lesz mint egy átlagos úszáson, 20 fok simán lehet, és az tényleg félelmetes amikor először belemész.

2015. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!