Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi a véleményetek a Tímár Mix...

Mi a véleményetek a Tímár Mix Big Potyka etetőanyagról?

Figyelt kérdés

2015. júl. 4. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi értelme az ilyen általános etetőanyagokról szőtt véleményeknek.

Helyzetfüggő,hogy órákon át csak nézed a botot,vagy le se tudod tenni a kapásoktól.

fel kell ismerni a helyzetet ,hogy mikor mi kell.

Bár ahogy elnéztem a leírást natúr etetőanyag 20% szentjánoskenyérrel és színezékkel.

Alapáron ~450 ft most haldorádón 290...

Hát egy alap etetőanyagért amibe (20%-nál) 20 deka nem túl ízes szentjánoskenyeret kevertek én nem fizetnék.

Fogósabb egy fűrészpor (plusz forgács) bekeverve erjesztett magvakkal amit az erjesztőtejjel keversz be.

Ezzel én max felhősítenék,önálló etetésre kösz nem..

2015. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudnál ajánlani néhány eltérő, önálló etetésre is alkalmas etetőanyagot? Eddig csak pergettem, nem rég kezdtem a békés halas horgászatot.
2015. júl. 5. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek alap etető anyagok. Hasonló még ehhez a Top Mix márka Eco szériaja is. Ez egy alapnak jó, árban nem drága, de akkor működik igazán, ha keversz hozzá mást is. Szemes erjesztett takarmányt, aromát, csontit, konzerv kukoricát, etető pelletet, de a főtt tört burgonya se rontja el.


Azt mondják ilyenkor nyáron leginkább a "büdös" etetőanyagot szeretik a békés halak. Vannak kagylós, halas etetőanyagok is amik ilyenek.



Legjobb szerintem ha veszel:


1kg alap ponty etetőanyagot

1kg alap dévér etetőanyagot

1 zacskó pelletet

1 zacskó erjesztett magvat

1 nagy doboz csemege kukoricát

250ml aromát (olyan ízben, mint az alap etető)

Pár deci csontit


Szárazon keverj be fél kg dévér + fél kg ponyt etetőt, a többit tedd félre, valszeg nem fog kelleni, következő horgászatra jó lesz.


Ebbe rakj bele a pelletből 1-2 marékkal, egy teljes konzerv kukoricát (250ml), 1-2 nagy marék erjesztett magot, az aromával locsold meg de azzal finoman mert iszonyat tömény!


Víz nélkül keverd össze, jól morzsold szét a tenyereden, legyen homogén. A csontit csak a végén rakd bele és keveset, mert szétrúgja az alapanyagot és nem fog tapadni rendesen.


Ezután óvatosan kezd el vizezni de mindig nagyon keveset, alig kell neki víz. Jól forgasd át, hogy mindenhova jusson aroma és víz. Közben morzsold szét a renyereden, lazá keverd, ne legyenek benne nagy darabok!


Ha szépen tapad felezd el a cuccot az egyik felét rakd át zacskóba vagy másik vödörbe.


Így lesz fél kg alapozó anyagod és fél kg az utánetetésre, ennyi.


Csonit gombóc gyúraskor keveset adj hozzá és mehet bele.


Jó ha keverés után hagyod állni egy 20 peret, mert a pellet megszívja a vizet rendesen.


Ezek nem drága cuccok és 2 horgászatra elég. Ha nem agyon etetett széthorgászott vizen vagy akkor 1kg etetőanyagnak + az adalékok felének elégnek kell lennie.


Még ha gondolod 1-2 szem krumplit kicsit sós vízbe teljesen pubára főzöl, széttöröd mintha püré lennez és ezt is beledobos és jól belekevered, a ponty szereti. Mehet bele akár áztatott kenyér is, de az eléggé köt, meg a vízre mégjobban kell akkor figyelni.


Ez egy nagyon jó kis cucc, nem kell feltétlen a több ezer forintos etetőket használni.


Ami viszont fontosabb: a hely! Ha nem jo helyre nem jókor etetsz akkor lehet, hogy nem lesz egy kapás se.

2015. júl. 13. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

''Ebbe rakj bele a pelletből 1-2 marékkal, egy teljes konzerv kukoricát (250ml), 1-2 nagy marék erjesztett magot, az aromával locsold meg de azzal finoman mert iszonyat tömény!


Víz nélkül keverd össze, jól morzsold szét a tenyereden, legyen homogén. A csontit csak a végén rakd bele és keveset, mert szétrúgja az alapanyagot és nem fog tapadni rendesen. ''



Ez így a teljesen rossz.

Először csak a 2 etetőanyagot tedd egy vödörbe(ha mind egyforma,akkor miért ajánl 2 fajtát?:D) és tegyél rá 2 deci vizet(szerezz egy 1 dl-s flakont tetővel, mert hatalmas segítség) ez keverd öszze. Vársz egy 3-4percet és utána a flakonba öntesz az aromából pl. félig és utána vizet hozzá. Felrázod a flakont és mehet a kajára és megint keverés. Közepes szemcsés kajához kilónként 3,5-4 dl víz kell. Most tartunk 3-nál. Ha szeretnéd akkor ráöntheted a kukorica levét vagy vizet is,hogy meglegyen a kellő tapadás. Ha a kaja jó mehet bele a csonti és/vagy valamilyen főtt mag meg a pellet. Csemegekukoricát tedd egy edénybe és tegyél rá annyi vizet, hogy ellepje. Ebből mindig csak egy keveset szórj a kaja tetejére, hogy a következő 3-4 dobással be is juttasd,mert kiszárad és lebegni fog.


Ha van rostád, akkor a megfelelően tapadó kaját rostáld át. Ez rengeteget segít, kb egy kategóriával feljebb lévő kaja szintjén lesz amit nem rostáltak át. a többi cuccot csak ezután add hozzá.


Ilyen nagy melegbe gyorsan szárad a kaja ezért jó van nálad spricni és ha kell akkor fújsz rá egy párat.

2015. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen,érdemes rostálni,mert ha tele van összeállt közel cseresznyényi darabokkal akkor hiába oldódik és tapad.

Az a kosárban is megfogja,aligha fog kioldódni rendesen.

2015. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rostát is én pl. matchezésre nem tudok magammal vinni, mert szerencsére nem egy kocka tavon horgászom, ahová be oda lehet állni kocsival és egy tonna szerelést kipakolni a partra. Be szoktam menni gyalog is alig megközelíthető helyekre és egy minimál szerelésbe a rosta nem fér bele.


Egyébként a kézzel szét morzsolós dologgal simán elég homogénre lehet keverni, van egy technikája, nem nagy dolog.


A TopMix Eco pontyos meg dévéres alap etetője nagyon nem ugyanaz. A pontyos sárga a dévéres meg tök vörös, az etető pelletből is imádják ezt a halak.


Mindenki másképp csinálja, én ezt a mixet Papp Józsitól láttam, és jön rá sorban a ponty olyan helyeken ahol mások csak néznek a bot elé és nem fognak semmit, ez a tapasztalat.

2015. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja igen,Józsi itt szokott nálunk horgászni a környéken, se spricnit, se rostát, se két vödröt nem láttam még nála soha, a legolcsóbb etetőit szokta lehozni, és pár órán belül fog vagy 8 pontyot. Persze nem csak az etetője jó, de ez így működik nem csak nála, nálam is. Az aroma tényleg jobb vizezés után vagy a vízzel együtt, a de a kukorica meg minden nedves anyag legyen összekeverve egyszerre, mert el lehet vele cseszni az állagot. Most 35 fokba persze könnyű korrigálni, de ősszel a párás idoben nem.
2015. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!