Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért kell a legtöbb uszodában...

Miért kell a legtöbb uszodában úszósapkát viselni?

Figyelt kérdés
Mert igaz hogy a kihulló hajszálaktól megvédi az uszoda vizét, de viszont igen szőrös testű embereket is látni olyakor úszósapkában lubickolni, és nem hiszem, hogy a testükről ne kerülne egy-két láb-, kar-, mellkas-, hónalj-, vagy akár fanszőr a medence vízébe: [link]

2015. aug. 17. 04:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyire szörös ember nem sok van. Emellett a legtöbb embernek sokklal több és hosszabb hajszála van, mint egyéb szörzete, és ahaj sokkal jobban hullik is.
2015. aug. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát valahol igazad van, de legalább azzal a pár szál hajjal kevesebb.

Nem járok uszodába, de strandon is csak a hosszú hajszálak idegesítenek mert beleragad a kezembe, a többit észre se veszem.

2015. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

A szőr tömíti el a vízforgató és víztisztító rendszert, a hosszú haj viszont igen!

Gondolj bele, egy átlagos embernek naponta 50-100 hajszála hullik ki. A víz ellenállása miatt úszás közben is simán meg is van 30 perc úszásnál. Úsznak a medencében 300-an egy nap, az mekkora köteg haj egyetlen nap alatt, nem győznék a vízforgatót takarítani.

2015. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt viszont én sem értem, hogy ha 1 centis a hajam, akkor is minek kell úszósapi.
2015. aug. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

"Azt viszont én sem értem, hogy ha 1 centis a hajam, akkor is minek kell úszósapi."


Ezzen ELVILEG igazad lenne, de a legtöbb ember nem tudja felfogni a különbséget, csak azt látná, hogy X-nek sem kell. Meg hogy határozzák meg, hogy mikor kellene? ha 5 cm-es haj akkor még nem kell, ha 5,5 cm , akkor meg igen? Mindenkinek végigmérnék a hajhosszát? Sajnos csak úgy lehet megoldani, hoyg a fejre KELL sapka, ha VAN rajta haj.

2015. aug. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyes nőknek kimondottan jól áll az úszósapka.
2015. aug. 19. 07:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen kollektív szabályozás!

Mint már valaki korábban írta, senki sem áll oda egy tolómérővel és szálanként megméri majd integrálja az értékeket, stb, kell és kész! A másik amit nem reklámoznak, az a korpa; lehet neked akármilyen headandshoulders-ed, moshatod előtte 5 perccel, akkor is VAN korpád ami esetleg...inkább nem írom!

Persze ezért is KÖTELEZŐ a tusolás, hogy mindenki mossa le a szutykot, a port, a bacikat magáról, hogy ne vigye be a vízbe! Csak sajnos maga az ember rohadtul kényelmes, lusta és bunkó, aztán jön az hogy nehogy megmondja már neki valaki hogy ő mit csináljon!

Ha előírnák, hogy mindenki köteles saját magát jó alaposan, valamilyen helyben kapható, vagy ott a zuhanyzóban, ilyen fali adagolóból kinyomható mosószerrel lemosni, az lenne az eredménye hogy a mosószer fél nap után elfogyna mert a sok rohadt kretén kölyök meg a büdös bunkó parasztja direkt elherdálná, más meg egyszerűen szarna rá, magát lemosni!

Valami spéci ruha előírása?! Hagyjuk már, hova gondoljuk őket amikor még a zuhanyzás is derogál?!

Nade a haj; tiszta sor az is, hogy az emberi haj brutálisan vékony, ergo egy hajszál felülete minimális, viszont az is tiszta sor, hogy rengeteg van belőle és sok kicsi sokra megy! Az más kérdés, hogy respektálom azokat, akik uszi előtt még külön, rendesen samponnal hajat mosnak (lásd én!), de pl azt kimondottan szánalmasnak tartom amikor jönnek az öregasszonyok, retkes fejjel, 3 hete nem mosott hajat és akkor felveszi azt a szar, 1000 éves valamit amitől ő azt reméli, hogy száraz marad a feje, mert ha már 4 hete nem mosta, akkor meg minek, aha! Az eredmény az, hogy ugyanúgy befolyik alá a víz, ugyanúgy vizes lesz és a 2-3 hete mosatlan retkes, büdös öregasszony hajat, korpát, trutyit ugyanúgy belemossa a vízbe! Öregasszony elégedetlen, engem hányinger kerülget, nem szááámít...


Najó, ez így nem igaz, csak korlátozottan történik a folyamat, na és EZÉRT van előírva, ezért kötelező, hogy KORLÁTOZOTTAN legyen szar a helyzet! Ha már nem tudják a teljes kontrollt bevezeti, csak ezt, a már évek óta meglévő, kitalált dolgot, akkor ennyivel is előrébb vannak, több mint a semmi!

Van olyan uszoda ahol még az uszodazokni is elő volt írva, csak mivel úgy csúszott, hogy az uszoda több sérültet állított elő mint egy késdobálós, brutális kocsma péntek este, így hamar be is szüntették!

Meg ez valahol pszichológia is; amikor a kb 25-28 éves, 160 magas, top kockahasú, szőke copfos csaj, sportbikiniben előttem bevágódik, látszik rajta hogy karba van tartva, nem kicsit, NAGYON! és látszik rajta, hogy nem hülye mert van annyija, hogy a kb 50 centis, szép szőke haját nem csupán hajgumival fogja össze, hanem a fennálló részt rendesen befonja az utolsó milliméterig, és mivel már az uszodatér bejárati ajtajánál kiszúrom és full vizes hajjal jön be, ergo minimum sima vizzel leöblítette, talán még meg is mosta (vagy nem) akkor valahogy nem tudok rá haragudni, hogy nincs kupakja! De amikor ugyanezt egy bálna teszi meg, akiről már messziről látszik, hogy nem-kicsit-nagyon retkes és nem csak a haja, hanem a többi része, és már a járásából kivehető, hogy egy igénytelen tapló bunkó, annak NEM a sapkát írnám elő, HANEM a Föld nevű bolygó elhagyását!!


A másik ok inkább technikai; az egyszerű, rövidebb szőrszálak, 2-3 centisek még átmennek a kezdeti rostán, a szivattyúk gond nélkül továbbítják, viszont egy 4-5-6 centis már bizony rá tud tekeredni a főtengelyre, ha pl lapátos keringtetésű, illetve ha membrános akkor a hossza miatt nem tud teljesen bekerülni a kamrába majd onnan ki. Lehet valakinek 2 centis haja, ami "ÚGYMONDVÁN" nem gond, de mint írtam; KOLLEKTÍV szabályozás + korpa, és így tovább...

2015. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!