Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miert fontos a medence ph...

Magy9333 kérdése:

Miert fontos a medence ph novelese? Azt olvastam hogy korroziv, de nem latok korrodalo alkatreszeket a medence keringetesben.

Figyelt kérdés

2015. aug. 30. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
az se mindegy, hogy ki tudod e nyitni a szemedet, vagy széttcsípi...
2015. aug. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A medencevíz és a fémalkatrészek találkozásakor léphet föl korrózió. Medencelétra, befúvók, homokszűrő szivattyú stb. Milyen medencéd van? Mobil 5-10 köbméteres, papírszűrős vízforgatóval? Ha nem látsz korrodáló alkatrészeket, akkor valami ilyesmid van. Akkor te ne foglalkozzál ezzel a kérdéssel. Ez lesz a legkisebb problémád.

De egyébként is: a kérdés nem jó. Nem mindig fontos a medencevíz PH növelése. Akkor fontos, ha túl alacsony, és föl kell emelni az optimális szintre. Ha már ott van, akkor TILOS tovább növelni, mert többet veszítesz, mint amit nyersz. A PH optimális értéke 7,2-7,6 között van a klóros medencevízben. Ha ezen értékhatárokon kívül esik a PH, akkor jelentősen csökken, majd megszűnik a klór működése. A bőrünk és szemünk számára is ez a tartomány kellemes, bár magasabb érték is elfogadható ilyen szempontból, de akkor meg a vízkezelés szűnik meg.

Amennyiben klórmentes vízkezelést tudsz megvalósítani, (aktív oxigén) akkor mehet 8-ig a PH. A sóbontós módszer is klóros! Nehogy megtévesszenek.

Viszont ezek már drágább alternatívák, inkább nagyobb medencéknél éri meg alkalmazni és ott már lehet aggódni a gépészetért, meg a létráért, ami mondjuk önmagában közelíti a 100 ezret pénzben. Ott meglehet valósítani a klórmentes vízkezelést és a 8-as PH-t, ami kevésbé korrodál. De ha nem tudod klór nélkül megoldani (még mindig a klór a legolcsóbb), akkor ne engedd 7,6 fölé, fontosabb, hogy fertőtlenített legyen a vized, meg amúgy sincs korrózióra hajlamos alkatrészed. A klór a műanyag rendszernek sem használ, de mire a jelenség jelentkezne, már régen új lavórt vettél az OBI-ban.

2015. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kosz a valaszt!

Kb 50 m3-es medencem van, skimmer, homokszuro, 3 befuvo.

Kb 3-4 hete kicsit tulsavaztam (37%-os kensav), azota 6,8 alatt van a pH. Csak tippelni tudom az erteket, az indikator azt mar nem jelzi, kb 6 / 6,5 lehet.

Ha jol ertem, ez mar karos a homokszuronek es akar a muanyagnak is?

A klorozas hatasat ez mennyiben befolyasolja? Azt olvastam h alacsonyabb pH eseten jobban ervenyesul a klor hatasa.

2015. szept. 1. 08:36
 4/4 anonim válasza:
Mindenképpen emeld a PH-t 7.2 fölé. Ha kénsavval savasítottad, akkor ezt akár sima veszélytelen mosószódával (Na2CO3) is megteheted.
2015. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!