Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mellúszás kezdés, mennyi...

Mellúszás kezdés, mennyi kilométert és mennyi időnként?

Figyelt kérdés

Hello,

ma kimentem a stranda, 130kg vagyok, 174cm, cukros (éhgyomri 9 felett, orvosokban nem bizom, így nem is megyek meglátogatni őket)

leusztam 2.5 kilometert megállás nélkül 1:31 idővel , és nagyon el sem fáradtam. Cukor lement 6.5 alá.


Ha szeretnék jó zsirégetést egy héten hányszor menjek?


Mennyit emeljek?



2015. szept. 1. 20:59
 1/5 Scav ***** válasza:
zsírégetéshez diéta (fontos!) és kardio jellegű edzések, futás, úszás (nem rossz, amit csináltál). Mellé könnyű súlyokkal edzés. Bicepsz, tricepsz, mellizom edzés fekvenyomással, mind jót tesz, főleg mert változatos, csak arra figyelj, hogy sokat tudj csinálni belőle. Szóval ne nagyon nagy súlyokat nyomj. Ha kicsit lefogysz, akkor meg nehéz súlyokat használj majd és sok fehérje. Mert ha izmot építesz, akkor nyilván sok izmod lesz, azok majd sok kalóriát égetnek nyugalmi állapotban is (alvás, TV-zés közben is) És így majd a nehéz súlyú edzés, amivel csak szintet tartasz a későbbiekben már segít fenntartani az állapotot. Keress rá a neten egy könyvre, "Sárga Kapszula" a címe. Vagy írj privit, amint lesz időm, segítek.
2015. szept. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia,


Csak a turázás és az uszás jöhet szóba, vagy bármi más ami nem terheli a hátat, 20% rokkant vagyok.


Hányszor kellene kimennem úszni 7 nap alatt? Mondjuk minden 3. nap?

2015. szept. 2. 07:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy héten 2-3 alkalommal leúszod ezt a távot, akkor már tettél valamit az egészségedért! Ha kevésnek találod, úszhatsz három kilométert is, bár őszintén megmondva csak mellúszásból nekem már 2,5 km is sok lenne (egyszerűen utálok úgy úszni).
2015. szept. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, megpróbálom 3x 1 héten, egyenlőre csak ezt a 2.5 km-et. Majd fel fogom emelni egy hónap múlva 3km-re, az nem jelentős különbég.


Sajna csak mellben tudok úszni meg háton, de mondjuk én belerakom a fejem a vizbe és bámulom a medence alját kb tíz karcsapásig, azán levegővétel. Olyan mintha tévét néznék, gyorsan eltelik az a 1.5 óra.

2015. szept. 2. 10:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem kombinálod hátúszással is az etapot? Vagy persze ha neked így jó...
2015. szept. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!