Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hátúszás! Egy amatőr versenyen...

Hátúszás! Egy amatőr versenyen általában mennyire veszik komolyan a fordulást és az indulásnál a rúgásokat?

Figyelt kérdés

Ez az első úszóversenyem, eléggé kezdő vagyok. Azt se tudom, hogy kell indulni, de azt még megoldom. Viszont indulásnál azok a rúgások kötelezőek? Miért kellenek egyáltalán? És amikor fordulok muszáj bukfenceznem? Nem tudom, hogy hogy kell, de néztem videókat. Lehet, hogy tudnék gyakorolni, de ha mégse, akkor hogy kéne fordulnom? Nem szeretnék lemaradni a fordulásnál.

Ha hülye a kérdés, akkor sajnálom. :)


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. nov. 20. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A forduló utáni páros lábmunkát delfinezésnek hívják. A víz alatt elrugaszkodva gyorsabban lehet így haladni, mint a normál lábtempóval. A bukóforduló sem kötelező, lehet átcsapós fodulóval is fordulni. Ezeket a technikákat azért találták ki, mert így gyorsabb a forduló. A nemzetközi úszószervezezek (LEN, FINA) szabályai szerint normál és rövid pályán (50 vagy 25 m) is mások a szabályok. A Te versenyed kiírásában kell megnézni, hogy mit alkalmaznak ezek közül, vagy megkérdezni a szervezőket.
2015. nov. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen verseny ez pontosan?
2015. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak egy átlagos városi amatőr úszóverseny.
2015. nov. 29. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Megvolt a verseny? Milyen volt?
2015. dec. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már régen volt, de amúgy első lettem. xD (Összesen ketten versenyeztünk.)
2016. aug. 15. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2016. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2016. aug. 19. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!