Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szerintetek mekkora távolságot...

Szerintetek mekkora távolságot lehet dobni egy 3,6 méteres ET Extreme long cast 150 grammos feeder bottal amin cormoran antera br 4pif 5000-es orsó van és 0,20 as vagy 0,26-os zsinór még nem döntöttem (ASSO SUPER H. T. (SUPER HIGH TENACITY) )?

Figyelt kérdés

2015. dec. 22. 08:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezdésnek,te távdobáshoz felejtsd el a 20-26-os zsinórt!

5-7m dobóelőkét csévélj fel,mert 120-150g össztömegű szerelék lendítéskor adott ponton akár 10-15 kilót is elérhet,így szakadha.

3,6m-es bottal,egy távdobó orsóval 80-120 m között érhető el.

2015. dec. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

elsö válaszoló nagyon jól megfogalmazta a lényeget, a

szerelék összeállításhoz! DE ez csak az 50% a másik 50%

a távdobásoknál a horgász gyakorlottsága, ügyessége,

rutinja! Elsöre senki nem dob 120 m távot de még másodikra sem, bármennyire is távdobó a felszerelése!

2015. dec. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves második : ez pedig magától értetődő ,olyan mint a biciklizés,mindig egy picit jobban megy :)

Viszont sokszor a lábunk alatt vannak a legjobb helyek (nem szó szerint),cserkelni,keresni kell merre lehetnek a prédák.

2015. dec. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Nem feltétlenül a távoli horgászat a cél de sajnos rengeteg víz van amit "tönkre tettek" a bojlis horgászok és mese nincs kell a közel 100 méteres dobótávolság . 15 év után szeretnék újra horgászni akkor régen a 2,4 méteres üvegbottal 35-ös zsinórral 60-70 méterre horgásztam . A bot és orsó már megvan és a zsinór 20-as lesz . Dobóelőkének ahol nem lehet fonott zsinórt használni ott egy 0,355-ös carbotexre gondoltam 16 kg szakítóval fonottból pedig 0,18 vagy 0,20-as lesz . Szóval akkor a 100 méter nem elérhetetlen remélem:)
2015. dec. 23. 10:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Az agyonhorgászott bojlis vizekre nem a mégnagyobb dobás a megoldás,mert a bojlis horgász is szereti a 70-90 métert,alsóhangon!

Ilyenkor pláne beigazolódik a pár 10-25 méteres történetünk ,túrásokat,medertörésre utaló jeleket, tipikus haltartókat keress közel ,és a siker 40%-ban a tiéd!

A másik 40% : alternatív,de roppant fogós csalik használata!

Mi jobb ,mint egy 7-10 napig : tej+vízben érlelt kukorica?

Ez lehet az alap,én 3 félét készítek ,"natúr erjesztett",kis alkoholos (erre mi sem jobb,mint a diszkontban kapható 40%-os 900ft-os vodka 0,7l , 10-15 üveghez elég) ,illetve a natúrt üvegbe töltöm és rendesen megszórom tört (nem őrölt ,durvára tört) borssal ,3-4 db házi chili paprikával ,illetve egy fél fokhagyma+1 csipet só (ezek hozzák intenzív formába).

Ezeknél jobb kontraszt csali nincs (persze lehet mást erjeszteni avagy egyéb).

Bojliknak tökéletes kontrasztja,és filléres de még is fogósabb 90%-ban,etetőanyagnak,pedig takarmány v. kisállat boltban 3-4 féle-fajta mag (átlag kukorica ,búza,zab és napraforgó) 30-40 ft kilója,ugyanúgy jó erjeszteni,etetőanyagnak pedig fa vagy lucerna vagy egyéb ilyesféle állatnak szánt pelletet szoktam használni.

A lucerna pellet pl 60 ft kilónként ,és hibátlan,elkeverve 2-3 féle mag benne vegyesen! (erjesztett és sima,még kemény mag) ,majd el is lehet keverni az erjesztő lével ,és hibátlan forintos kontraszt csali.

90%-ban garantált eredmény,a maradék 10% a hölgy ,akihez társítjuk a szerencsét ,valami Fortuna.

2015. dec. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet . Természetesen a másik egy sokkal lágyabb bot és finomabb is az a kereső bot szerepét tölti be . Sőt novemberben 20 méterről szedtem vele a pontyokat úgy ,hogy a túlpart 320 méter. A feederes horgászat világa új nekem és azért sok év kimaradt és a próbaként vett 3,3 méteres feederrel 100-szor jobb volt fárasztani mint a régi nehéz fenekezőkkel ezért ezért vettem a fent említett felszerelést és az ára miatt is . Igaz nem egy helyen de szerencsére akció volt és úgy gondoltam bot+orsó 18 ezerért nem sok és nem hiszem ,hogy ennyiért lett volna jobb . Természetesen az erős felszereléssel sem mindig nagy távolságban szeretnék horgászni de ha kell akkor tudom ,hogy ott van ..
2015. dec. 23. 12:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a táv a lényeg,hanem a hely.

Ugyanolyan haltartók vannak akár 5-7 m-re is ,mint 150-re.

Egy bokor,medertörés,mélyülés,túrás jobb átlag,mint a nyílt viz.

2015. dec. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!