Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » FEEDER! Tudnátok segíteni...

FEEDER! Tudnátok segíteni választani feeder botot?

Figyelt kérdés
Főként tavon használnám max, gyenge folyású csatornàn ahol egy 60-80grammos kosár elég lenne. Tavon max 80-90métert dobnék vele, akadó nagyon nincs max. ha az iszapba a dobás után belesüllyed a kosár és kicsit megkell rántani a botot, hogy kijöjjön, esetleg kis hínár vagy nádtorzs. A célhal ponty és amúr. Egy olyan botot szeretnék ami elég strapabíró, de még se egy kemény dióverő. Személy szerint a spro döme féle carp fighter 390cm heavy 120gr-os botra gondoltam vagy xh? Használt bot is érdekelne főleg ha drágább mint a sprok.

2016. márc. 30. 10:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Kb 16 ezer ft körüli összeget szánnék a botra, valamit tudnátok ajánlani akár a spro-k helyett?
2016. márc. 30. 10:54
 2/5 anonim ***** válasza:

amur : 3.9 XH (extra heavy vagy super heavy-nek is irják).

80-as kosár töltve laza 130-140g. a sima heavy az átlag 40-120-as dobóval már nagyon hajszál ide.

Ott a teamfeeder carp fighter 390 xh ,nagyobb kosarak,szép ~ 100 méter távba,amurhoz 50-170-es dobója elég.

De menj be egy boltba mond h 390 xh kell (min 140-es dobóka) és próbálgasd.

2016. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tudnál ajánlani botot ill. orsót? Vagy te is ezt s fajta botot ajanlod?
2016. márc. 30. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 7 éve egy 10e ft-os 360-as Nevis Heavy-t ,és egy 13e ft-os Monroe Carp 390 XH-t használok.

A nevis-t ugyebár divat szidni,a Monroe is egy olcsóbb bot, viszont én is vásárlásnál drágát akartam venni,"az jobb" logikán,de amikor 10-ért megvettem a nevist akkor a tárcám rövid volt,és ezt engedhettem meg,de megtapsztaltam ,hogy : nem a bot a jó,csak a horgász.

Ezek a "diszkontbotok " is lágyak az akció (karakterisztika vagyis Heavy,XH) ,minden rezzenés látszik a boton,egy jobb hullám veri meg a feszes zsinórt az is szinte énekel rajta,de gerincesek ,erőtartalékokkal,egy fél kilós kárász is minden vergődése érezhető a heavy spiccel,de a (rekordom) 13-as dunai nyurga ,is érezhető volt teljesen ,élmény és biztonságérzetű.

Ahogy tapasztaltam ,a mai botok már olyan jók lazán,hogy az olcsók is tökéletesen elegek nekünk ,inkább az orsó amire megéri befektetni.

Egy jó elsőfékest ajánlanék ,nyeletővel,mert az amur nem kímél ,az pedig ha gyűrűzni kell ,mert a vas tartó fogja meg a botot gyűrűnél fogva lendületből az nem szép :)

2016. márc. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2016. márc. 30. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!