Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Vas cölöpök kiszedése vízből...

Vas cölöpök kiszedése vízből csónakkikötőben. Hogyan?

Figyelt kérdés
Csónakhelyeken lévő szerencsétlenül levert cölöpöket szeretném újra rendezni, melynek első fázisa, hogy azt a csónakból megközelítve kiszedjem. Próbáltam már lazítani jobbra-balra húzással, de ez kevés. Milyen módszerrel kellene kiszedni őket?

2016. ápr. 4. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha leér a lábad akkor ásni kellene kicsit szerintem
2016. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi részletet nem tudunk, de nagyobb az esélye, hogy nehéz lesz, örülhettek, ha sikerrel jártok.

Sokkal könnyebb lett volna jól leverni, mint most kiszedni a helyükről.

Milyen mélyen vannak az iszapban, agyagban?

Az iszap, az agyag nagyon meg tudja fogni a levert cölöpöt, nem egy emberes meló kihúzni, s jó eséllyel a művelet során a cölöp is is hajlik.

Kellene valami célszárszám is, amivel stabilan rá lehet fogni a cölöpre, nagyobb erőt kifejtve lehet mozgatni vele.

Valami hatalmas csőfogó, aminek két oldalon is van nyele, középen befogni az oszlopot, két oldalról két csónakból mozgatni emelni, lentebb rakni, befogni, emelni... és nem biztos, hogy sikerül kiszedni, te tudod mennyire van beragadva, nem kizárt, hogy csak erőgéppel lehet kitépni a helyéből

2016. ápr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Annyi megjegyzésem van, hogy nem mi vertük le rossz helyre, hanem ez a helyzet már adott. Egyébként pont emiatt nem tudom milyen mélyen vannak beütve.
2016. ápr. 5. 06:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyméretű fogóval lehet már forgatni, amennyiben közel van a parthoz, és autóval megkozelitheto , partszakasz, lehet kötnek rá egy erős hosszú kötelet, amennyiben nem lehet rakotni, furnek rá egy lyukat, a partról több ember már talán kitudja húzni a helyéről, ha nem akkor vonóhorog, és autóval. én így oldottam meg egyszer.
2016. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!